יטשטש את פרצופכם בתמונות

אנו חיים בעידן בו כמעט לכל אדם ישנה מצלמה וניתן למצוא אותן גם בכל פינת רחוב, חנויות ובתים. כל אחד יכול לצלם תמונה שלנו כשאתה בשטח ציבורי, לרוב מבלי ידיעתנו. חששות כאלה, בנושא הפרטיות שלנו עולות עם צאתם של מכשירים כמו משקפי ה-Google Glass שיכולות לשמש גם כמצלמה. כפתרון לבעיה זו, שני חוקרים פיתחו מכשיר שחש ואוטומטית מטשטש תמונות לא רצויות.

יטשטש את פרצופכם בתמונות

בשנת 2005 הוגש פטנט המשמש כרעיון פשוט לטשטוש תמונות לא רצויות, שהמצולם מודע להן. זהו מעין "רובה" פלאש שיכול להיות מכוון אל מצלמות על מנת לטשטש את הצילום של אותן תמונות לא רצויות. אותו פטנט, ככל הנראה, עזר ליוצרים של המכשיר העכשווי, קלו לאמנס ג'קסון ולאון סמית' (Keelo Lamance Jackson, Leon Smith Jr) להגיע לפתרון המלא לבעיה. המכשיר שנוצר על ידי השניים הוא מתקדם יותר מאשר המכשיר שהוצג ב-2005. מטרתו היא למנוע מסלבריטאים או אדם פרטי להיתפס בעדשת מצלמות הפפראצי. גם צילום תמונות וגם הקלטת וידאו לא יעבדו אל מול המכשיר, המתוכנן להסתובב ללא הפסקה, תוך כדי הפצת אורות שונים להרחקת הצלמים.

כפי שניתן לראות בתמונה המוצגת לעיל, נוצרו כבר מספר ווריאציות למכשיר זה; האחת מאפשרת את הפעלתו תוך החזקתו ביד, השנייה מאפשרת את הפעלתו תוך כדי התקנתו קרוב לפנים ואילו השלישית מפעילה אותו כאשר הוא מוצב באחורי הגוף. אמנם לא מדובר במכשיר הראשון מסוגו שנוצר עם המטרה המפורשת לסכל את התכנית של צלמים מטרידים לצילום לא רצוי, אך מדובר בשיטה ייחודית המסייעת למשוך את תשומת הלב שלנו לנושא הפרטיות שמעט נשכח בעידן של צילום דיגיטלי. ייתכן גם וההמצאה הנוכחית תהווה חלק ממערך שלם של מכשירים שיעזרו לנו לשמור על רגעים פרטיים ככל הניתן.

שתף:
-פרסומת-
 • אברי

  היה אפשר להמציא כובע מיוחד או קסדה שמותקנות עליה מצלמות שצופות ב360 מעלות ולייזר, שברגע שהוא מאתר מצלמה באמצעות גילוי תנועה וסיווג אובייקטים הוא יורה קרן לייזר היישר אל תוך החיישן שלה.
  כבר יותר פשוט ללכת עם מסיכה על הפנים. פתרון שכבר משה רבינו שכידוע היה סלברטאי מפורסם כבר השתמש בו.

 • shimi810

  אורות ותעלולים? מי צריך את זה?
  צריך פתרון שפועל בדרכים דיגיטליות – דוגמת מתאם בסמארטפון שמתחבר ליציאת ה־USB או האוזניות ומשבש את התמונה.
  אבל מזה מתחילים ומתפתחים, עוד יגיעו לזה – וזה חשוב ובהחלט רצוי.

 • גיל

  מה ההבדל בין לצלם עם הסמארטפון לבין לצלם עם הגוגל גלאס?
  למה רק עכשיו חשבו למצוא פיתרון לבעיה הזאת?
  רעיון גרוע

 • עכשיו יצנזרו לי את ההודעה

  מיותר לגמרי!
  תראו לי בן אדם אחד שפוי שיקנה את זה

  • רון קורין

   סלבריטאים לדוגמה, אם יש יותר מדי צלמי פפארצי מסביבם בכניסה לאיזשהו מקום, למה לא להשתמש במכשיר?

   • אלמוני

    כי אולי אף אחד לא ירצה להסתובב עם "רובה" אורות מוזר ? (ואז יוכלו לצלם אותו מאחורה או מהצד מחזיק רובה מוזר מה שיספק לאותם צלמי פפארצי הרבה יותר עניין בתמונה)

    כנ"ל לגבי לבישה של מכשיר מוזר קרוב לפנים שמוציא אורות