חטיבת הטכנולוגיה של גוגל (Google ATAP), שמתמקדת בעיקר בפרויקטים שאפתניים ודמיוניים במיוחד בחברה, חשפה לאחרונה כי היא עובדת על פרויקט חדש בשם Soli שמטרתו לגרום לשעונים החכמים מבית אנדרואיד, כמו למשל ה-LG Urbane, לזהות מחוות ידיים מקרוב ומרחוק ולהגיב בהתאם.

הצוות כבר הצליח להפיק אב טיפוס כך ניתן לראות כיצד נשלט מסך השעון החכם מבלי לגעת בו, רק באמצעות הזזת האצבעות בקרבתו. ככל שמתקרבים יותר לשעון נפתחות יותר אופציות שאפשר להשתמש בהן, ואילו ככל שמתרחקים ממנו, השעון חוזר למסך ההמתנה הרגיל שלו.

מדובר בדגם שנמצא כרגע בשלבי הדגמה בלבד, אשר פועל למעשה באמצעות גלי רדאר מיוחדים. כך למשל יהיה אפשר לבצע חיוג מרחוק, ללחוץ על כפתורים ואפילו לשלוט על השעון דרך האצבעות בזמן שהיד על ההגה.

בנוסף הצליח הצוות ליישם את הטכנולוגיה גם על רמקולים כמו JBL שהודגמו, אשר זיהו תזוזה של אצבעות וידיים בקרבתם וכך ניתן היה לדלג על שירים באמצעות מחווה של אגודל למעלה. במהלך השנה הקרובה כנראה תציע גוגל ערכת מפתחים ראשונה עבור פרויקט סולי כדי שאלו אולי יהפכו את זה למוצר של ממש.

אגב, סמסונג הציגה כבר פטנט דומה המשתמש במערך מקרנים מובנים שבאמצעותם ניתן להקרין תצוגת לוח חיוג, תפריטים ולחצנים וירטואליים שונים על גב כף היד או על הזרוע של המשתמש וכן צצו ברשת עוד רעיונות שונים, כך שעולם השליטה במוצרי המחשוב החכם עוד ישתנה באופן ניכר בעתיד.