בעלי שעון חכם, או כאלה שהתנסו בשימוש בו לפחות למשך זמן קצר, מודעים היטב לכך שהמסך הקטן של השעון קצת הורס את חווית השימוש. החברות אמנם עושות מאמצים כדי לשדרג את ממשק המשתמש, כך שיתאים למסך הקטן, אבל יש כבר גבול למה שאפשר כנראה לעשות במסגרת כל כך קטנה. בסמסונג (Samsung), מכיוון שכך, מנסים לכוון לדבר הבא, והחברה עוסקת בפיתוח שעון חכם שיקרין את התצוגה על גופו של המשתמש.

בבקשה להכרה בפטנט שהגישה החברה למשרד הפטנטים האמריקני ניתן לראות שרטוטים של הפיתוח העתידי. לפי התרשימים הללו משתמש השעון במערך מקרנים מובנים שבאמצעותם ניתן להקרין תצוגת לוח חיוג, תפריטים ולחצנים וירטואליים שונים על גב כף היד או על הזרוע של המשתמש. כמו כן, מודגמת גם האפשרות להקרין את תצוגת השעון החכם על משטחים סמוכים. אל מערך המקרנים יתווספו חיישנים המסוגלים לקלוט היכן הקיש המשתמש וכך התמונה המוקרנת הופכת למשטח מגע לכל דבר.

במסמכי הפטנט אף ניתן לראות כיצד אפשר להשתמש בטכנולוגיה יחד עם משקפי מציאות מדומה. כך ניתן יהיה לשלב בין הסביבה האמיתית הסובבת את המשתמש לבין זו הוירטואלית.

אמנם סמסונג היא הראשונה להגיש בנושא זה בקשה לפטנט, אך אין זו הפעם הראשונה בה אנו נתקלים ברעיון מסוג זה. בסרטון ויראלי שהופץ ברשת לפני כמה שנים, נראה צמיד חכם עתידני שמקרין את התצוגה על הזרוע ועל משטחים שונים, וייתכן כי סמסונג שאבה השראה מאותו סרטון. עם זאת, יש להזכיר כי מדובר בבקשה לרישום פטנט בלבד, וכי לא ניתן לדעת אם סמסונג בעתיד אכן תפתח מוצר דומה.

קרא עוד:  צפו באירוע ההכרזה של iPhone 11 בשידור חי

בתוך כך, בשבוע שעבר פורסמה טכנולוגיה נוספת שעתידה להרחיב את טווח המגע של השעונים החכמים, הפעם באמצעות תדרי רדיו וטבעת ייעודית. אין ספק כי הטכנולוגיות האחרונות הן נסיון נוסף להציל את טרנד השעונים החכמים, טרנד שהולך ודועך בשנה האחרונה.

-פרסומת-
בוגר תואר ראשון בתקשורת דיגיטלית, ועוסק בתחום הפרסום. אלעד חובב טכנולוגיה מהיום שהוא זוכר את עצמו, ואין יום שעובר מבלי שהתעדכן בחידושים שבעולמות הסלולר, הגאדג'טים, הרשתות החברתיות ועולם האפליקציות. למרות שאלעד מוקיר כבוד רב לחברת אפל ולמוצריה, מרבית המכשירים החכמים, שהיו ושעדיין ברשותו, מריצים דווקא אנדרואיד.