נמצא שימוש אמיתי לשעונים החכמים: מדוע להיות מוגבלים למסך מגע מוגבל למדי כשיש המון מקום סביבנו או למעשה על הגוף שלנו? חוקרים באוניברסיטת קרנגי מלון (Carnegie Mellon) שבפנסילבניה מצאו פתרון שהופך את הזרוע והיד למשטח מגע ידידותי וקל לשימוש.

הטכנולוגיה הנקראת SkinTrack ומוטמעת בתוך שעון חכם רגיל למראה, אולם באמצעות סלילים חשמליים ואלקטרודות היוצרים תדר רדיו גבוה ומותקנים על גבי טבעת קטנה, הצליחו החוקרים ליצור משטח מגע וירטואלית סביב השעון, מה שמקנה לו את היכולת לזהות ו”להרגיש” את הסביבה הקרובה וכך לדעת היכן אנו מבצעים את הלחיצה בפועל.

המערכת מסוגלת לזהות לחיצה ממושכת או מחוות כמו החלקה או נגיעה בודדת. אפשר להחליק לכל הצדדים סמוך לשעון, דבר המתורגם לפעולה מסוימת בהתאם להגדרות האפליקציה, כך החלקה למעלה או למטה תאפשר לנו לדפדף בין אפליקציות, ימינה או שמאלה לצאת ולחזור אחורה.

אבל הדברים המגניבים באמת אלו אולי השימושים היומיומיים שלנו. כך ציור אות מסוימת שנקבעה מראש תאפשר גישה מהירה לאפליקציה או קיצור דרך מותאם אישית. לדוגמה ציור האות M תכניס אותנו ליישום המפות, C ליישום השיחות וכך הלאה. בזכות הנדלן הנוסף, נוכל אף להשתעשע עם משחקים כמו Angry Birds לצורך משיכת החבל או סתם לצייר סמיילי על המסך כדי לשלוח לחבר.

למרות כי נראה שמדובר כבר במוצר עובד במלואו, לחוקרים יש עוד עבודה רבה. "האתגר הגדול כעת הוא למצוא פתרון איך גורמים לטבעת להחזיק זמן רב יותר." אמרו בהודעה. סוגיה נוספת שעלתה כשמדברים על מוצרים המתקשרים סביבנו היא עניין הבטיחות ולדבריהם אין כל סכנה בטכנולוגיה: "אין ראיות המצביעות על כך שאותות רדיו שבשימוש SkinTrack יש השפעות בריאותיות. הגוף נחשף מידי יום למוצרים העושים שימוש בטכנולוגיות תקשורת דומות – החל ממסך המגע שבטלפון ועד נורות הניאון – ללא תופעות כלל."

קרא עוד:  אפל הודיעה על תוכנית החלפת מסכי Apple Watch סדוקים ללא תשלום

לנו זה נראה כמו רעיון שימושי להפליא במיוחד לכל אותם הגאדג'טים למחשוב הלביש הבאים עלינו לטובה, אבל למה להגביל את המגע רק ליד? כי יש לנו מספר רעיונות לשימושים לא פחות מועילים ואנחנו בטוחים שגם לכם.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.