נוקיה משחררת תמונת טיזר של שלושה מוצרים חדשים שהיא תחשוף לכאורה באירוע שיערך ב-22 לאוקטובר. האירוע מיועד להתקיים באבו-דאבי ובעוד שהפרטים עליו דלים, התמונה מציגה פאבלט, טאבלט ולפטופ.

את אחד מהם אנחנו כבר מכירים, הלא הוא הפאבלט השמועתי שכבר נראה במספר תמונות ברשת, אולם לגבי הטאבלט ובטח לגבי המחשב הנייד לא שמענו דבר. אם נחדד את הדברים, הפאבלט כבר דלף וחלק מפרטיו כבר ידועים כמו שהוא יהיה מצויד במסך 6 אינצ' ברזולוציית Full HD  עם מעבד Snapdragon 800. על הטאבלט של נוקיה גם כן כבר שמענו לא מעט בעבר, דיווחים שהשתנו במרוצת השנים בהתאם לשיתוף הפעולה שלה עם מיקרוסופט, כך הדיווח האחרון הוא על כך שהיא תשיק טאבלט מבוסס Windows RT.

המחשב הנייד הוא דיי הגיע בהפתעה. הניסיון האחרון של החברה בתחום היה בשנת 2009 עם מחשב נייד קטן, Booklet 3G שהגיע יחד עם טרנד מחשבי הנטבוקים שהיו פופולריים בעבר, אולם הביצועים הנמוכים ומחירו היקר גרמו לנוקיה לגנוז את המוצר מהר מהמתוכנן. לא ברור מה נוקיה מתכננת: האם המחשב הנייד הוא מעין שלוחה של המכשיר החכם ומשמש כעמדת עגינה (בדומה ל-Lapdoc של מוטורולה), או שמדובר כאן במחשב נייד מבוסס מערכת ההפעלה של מיקרוסופט.

האירוע כאמור יתקיים בעוד פחות משבועיים ואז נדע את כל הפרטים.

שתף:
-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.
 • אנונימוס

  אז מה קרה למחשב הנייד לפטופ שהכותרת הבטיחה?

  • כנראה שהם התכוונו לטאבלט עם כיסוי המקלדת שלו…

   • אנונימוס

    או אולי הם בסך הכל התגאו בכך שהם מקרינים את הארוע באופן שניתן יהיה לצפות בו בכל מיני פלטפורמות?
    זה מה שמבינים מצילום ההזמנה כאשר מתבוננים בה בלי לחפש משמעויות נסתרות.

 • A.R

  אין ברשת סימנים לקיום מחשב נייד שנוקיה עומדת לחשוף ועם כל המפיצים שלה בשנה האחרונה (ויש לפחות 4) שמוצאים אחת ליומיים איך להפיץ תמונה של כל אב טיפוס שנוקיה עובדת עליו, או כל קונספט אפשרי למכשירים עתידיים של החברה – לא יכול להיות שיחשף מחשב נייד ואין לכך סימנים. ><
  ברשת מדברים בעיקר שכנראה שנוקיה בסה"כ מפרסמת את ה-Keynote Webcast של האירוע שלה ומציעה לאנשים לצפות באירוע בסמארטפון, בטאבלט או במחשב נייד.

  • Mr Google

   אז כנראה שסתם אומרים כדי למשוך את האנשים לכנס -רק שיטה שיווקית
   והם גם רק מראים בתמונה תמונה של לפטופ ולא כותבים במפורש
   שיהיה לפטופ -אולי זה סתם תמונה בלי משמעות שהכניסו להזמנה
   וזה לא אומר שיהיה לפטופ

 • יהודי

  וואו נראה לי שהטבלט יהיה פיצוץ.יש שמועות שהמצלמה תהיה מאוד טובה.

 • דודו

  הלפטופ משנת 2009 ולא 1999…