בתערוכת CES הכריזה מוטורולה על מכשיר אנדרואיד חדש בשם Atrix התומך בדור 4 LTE. במבט ראשון הוא לא נראה מאיים יותר מידי על מתחריו בסמסונג, LG ואחרים, אך ממבט שני נראה כי מוטורולה המציאה את הגלגל מחדש, כמעט.

חומרה
זהו מכשיר מבוסס אנדרואיד 2.2 (שישודרג ל-2.3) בעל מסך 4 אינצ’ ברזולוציה qHD מסוג LCD. בצד החומרה, הוא בעל המעבד החזק ביותר שתמצאו כיום הרץ על מעבד ה-Tegra 2 שהוצג לראשונה על מכשיר ה-LG Optimus 2X וכולל זוג מעבדים בתדר 1GHz ומעבד גרפי התומך בניגוד Full HD בו זמנית על צג חיצוני וגם על צג המכשיר. בנוסף לכך, מוטורולה שוברת את מחסום הזיכרון הפנימי כאשר היא מעניקה לו 1GB RAM, כך שאין ספק כי אנו נקבל כאן ביצועים גבוהים במיוחד וכן סוללה בנפח 1930mAh שאמורה לספק לנו עד 9 שעות שיחה.

עוד תמצאו לראשונה גם קורא טביעות אצבע בקצה העליון, לצור זיהוי וגישה זריזה למכשיר, זאת לצד מצלמה 5 מגה-פיקסל עם פלאש LED, קישוריות WiFi, זיכרון פנימי 16GB עם אפשרות הרחבה לעד 48GB בכרטיס זיכרון. עד לכאן המפרט בהחלט מרשים והיינו מסתפקים בכך, אך מוטורולה דווקא הלכה עם ה-Atrix  צעד אחד קדימה, ולמעשה הקונספט של המכשיר הוא לספק לכם את כל צרכי המולטימדיה והמחשוב הנייד כאשר הציגה יחד עימו שלושה עמדות עגינה מיוחדות.

מולטימדיה ומחשב באחד
העמדה הראשונה היא עמדת מולטימדיה המנצלת את יכולת ה-HD של המכשיר ובאמצעותה תוכלו לנגן את כל צרכי המולטימדיה שלכם ישירות מהמכשיר על מסך הטלוויזיה בחיבור HDMI וברזולוציה Full HD. אך לא בזה תם העניין אלא בעמדת עגינה נוספת תוכלו לחבר לעמדה בנוסף גם מקלדת ועכבר בחיבור USB סטנדרטי (!), כך שתוכלו לגלוש בדפדפן פיירפוקס הקיים במכשיר דרך הממשק האינטראקטיבי שמוטרולה פיתחו עבורו עם אפליקציות ושולחן עבודה וירטואלי מלא.

קרא עוד:  מצלמה משולשת לשוק הביניים: נוקיה הכריזה על Nokia 7.2 ו-Nokia 6.2

נוסף לכך, מוטורולה מאפשרת לכם לבצע אותו הדבר לא רק על מסך חיצוני, אלא על עמדת עגינה הנראית כמחשב נייד לכל דבר עם מסך 11.6 אינצ’ ומקלדת מלאה המספיק לעד 8 שעות עבודה. האטריקס מתחבר למחשב מאחור ויספק גלישה בדפדפן ושולחן וירטואלי על מסך המחשב הנייד, שגם יטעין אותו באותו הזמן.

מחירו עדיין לא פורסם, ולעת עתה הוא מיועד להגיע לארה”ב בלבד, כשייתכן כי בהמשך מוטורולה תשיק גרסה גם לאירופה כאשר הוא יושק ברבעון הראשון של השנה.

בסופו של דבר מוטורולה רוצה לספק לנו את כל היכולות שצריך במכשיר אחד, וכאן היא עושה צעד מרשים ומהפכני שמטשטש את הגבולות בין מחשב טאבלט, סלולרי ומחשב נייד. מדהים.

וידאו: Motorola Atrix בהדגמה
באדיבות HT Mobile

עדכונים שוטפים מתערוכת CES 2011 המתקיימת בלאס ווגאס תמצאו כאן ובעמוד הפייסבוק שלנו.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.