נדמה שבכל מה שקשור לטכנולוגיה, מכשירי Windows Phone עדיין נמצאים צעד אחד מאחורי כולם. נוקיה, אולי בין היצרניות הבודדות שמנסות לחדש בתחום הכריזה לאחרונה על ליין של מוצרי לומיה ובראשם ה-Lumia 1020 עם מצלמת ה-PureView 41MP, אבל נראה כי זה לא הסוף. על פי הדיווח של The Verge, היצרנית הפינית מתכננת להכריז על מכשיר פאבלט ראשון של החברה בגודל של בין 5.5 אינצ’ ל-6 אינצ’ ברזולוציה של 1080p, כך היא תהיה היצרנית הראשונה להביא מכשיר פאבלט גדול עם מסך Full HD למערכת של מיקרוסופט.

על פי הדברים, המכשיר המכונה כעת תחת השם קוד Nokia Bandit (נוקיה בנדיט) יהיה גם מרובע הליבות הראשון ויבוסס על שבב של Qualcomm, ככל הנראה Snapdragon 600 אולם לא ברור בוודאות. עוד נאמר כי המצלמה בגבו תהיה “לפחות 20 מגה פיקסל”, אם כי לא היינו בונים על כך שנראה את המצלמה החזקה של ה-Lumia 1020.

כמידי שנה, נוקיה עורכת אירוע בחודש ספטמבר (Nokia World) והערכות כי הפאבלט החדש ייחשף שם באופן רשמי יחד עם מכשירים נוספים, ואולי גם עם טאבלט חדש.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.