בעידן שבו לרבים מאיתנו ישנם כמה מכשירים חכמים: טאבלטים, סמארטפונים, מחשבים ניידים ומחשבים נייחים – אנו זקוקים לכמה שיותר פתרונות שיסנכרנו את המידע עם מגוון המכשירים. מיקרוסופט (Microsoft) תשיק בקרוב את פלטפורמת OneClip, פלטפורמה המבוססת ענן, שתקל על פעולת "העתק-הדבק" בין מכשירים, ללא קשר למערכת ההפעלה שעליה הם רצים.

המשתמשים יצטרכו להתקין את OneClip על כל אחד מההתקנים, ולאחר התאמה ראשונית בין התקן אחד למשנהו, ניתן יהיה לסנכרן באמצעות האפליקציה טקסט, תמונות, מספרי טלפון ועוד. על גבי המסך הראשי של האפליקציה, מסך אליו ניתן לגשת בכל אחד מההתקנים עליהם היא מותקנת, ניתן "להדביק" כל מידע שנרצה ולסנכרן אותו עם ההתקנים האחרים.

כך, למשל, ניתן להעביר פרטי איש קשר מטלפון חכם אחד למכשיר אחר שבמשפחה, או אם נתקלתם בקישור מעניין כשגלשתם במחשב הנייד תוכלו לשלוח אותו ישירות לטאבלט ולצפות בקישור ישירות משם. "OneClip עושה את כל אלה זמינים עבורכם בצורה אוטומטית, בשמכם, על גבי כל ההתקנים שלכם", מתארים במיקרוסופט את השרות החדש. "זהו לוח על גבי הענן, חוצה התקנים, מאובטח וחכם".

השימושים בטכנולוגיית ענן רק מתרבים עם הזמן והופכים לשימושיים מאוד. גיבוי, איחסון קבצים והפיכתם לנגישים בכל מקום הם שירותים בסיסיים בענן שניתנים על ידי ספקים שונים וכבר היום ניתן למצוא חברות רבות שמנהלות את עסקיהן על גבי טכנולוגיות דומות.

מיקרוסופט טרם סיפקה תאריך שבו תשיק את שירות OneClip, אך קבצי ההתקנה של השרות כבר הודלפו עבור מספר מערכות הפעלה. יצויין כי השימוש בקבצים על אחריותכם בלבד.