האם ענקית התוכנה מרדמונד מתכננת לרכוש את חברת הפיתוח של רום ה-CynogenMod? לפי דיווח חדש, מיקרוסופט הביעה התעניינות ברום הפופולרי ולמעשה, מנכ”ל החברה סאטיה נאדלה מעורב בשיחות באופן ישיר. עוד נאמר כי לא רק מיקרוסופט נמצאת בקשר עם המפתחים אלא גם סמסונג, אמזון, יאהו ואחרות בוחנות אפשרות לצרף את רום ה-CyanogenMod לשורתיהן.

למרות שהדבר הראשון שעולה לראש היא הסבירות שמיקרוסופט תאמץ את מערכת האנדרואיד לחיקה, אין זה אומר שנראה בקרוב מכשירים שלה (נוקיה) רצים על המערכת מבית גוגל. במקום זאת, מיקרוסופט דווקא תרצה להשתמש ב-CyanogenMod כדי לתפוס נתח שוק משמעותי יותר בדרך עוקפת גוגל ותנצל אותה לצורך תחרות בשוק מערכות ההפעלה לניידים מול גוגל ואפל.

רום ה-CyanogenMod הפך השנה מצוות פיתוח עצמאי לחברה מסחרית, ומלבד פיתוח גרסאות למגוון מכשירים הצוות החל בשיתופי פעולה להשקת גרסאות מותאמות למכשירים חדשים כמו גרסה ייעודית ל-OnePlus One ו-Oppo N1. הרום מבוסס על גרסת הקוד הפתוח של מערכת האנדרואיד, ה-AOSP כך שהפיתוח מתבצע באופן עצמאי ללא כל סיוע מגוגל או מהיצרניות.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.