זמן קצר לאחר שמיקרוסופט (Microsoft) חתכה בשליש את נפח האחסון החינמי שהיא מעניקה למשתמשים ב-OneDrive, היא מוסיפה עוד מגבלה, והפעם מדובר בנפח ההורדה.

לפי הדיווח, משתמשים החלו לקבל הודעות בדבר הגעה למגבלת העברת נתונים בזמן שניסו להוריד קובץ. לפי ההודעה גודל הקובץ חרג ממגבלת ההורדה הקיימת, ולא היה להורידו ניתן להוריד באותו רגע. בנוסף, מיקרוסופט ממליצה לשתף את קבצים גדולים עם מספר קטן יותר של משתמשים, ואף מפנה את לשירות Office 365 בו ההורדה בלתי מוגבלת, במידה ורוכשים מנוי.

הנפח המדויק שאותו מקצה מיקרוסופט להורדה בחשבון החינמי אינו ברור, אך מדובר כפי הנראה במספרים נמוכים. כך שבמידה ותשתפו קובץ גדול מעל 1 ג’יגה-בייט ויותר, לא יוכלו להוריד אותו יותר ממספר בודד של משתמשים.

ממשיכה לצמצם

במהלך אותו החלה עוד בשנה שעברה, מיקרוסופט הקטינה את נפח האחסון שהיא מספקת בחינם לכל דורש בשירות האחסון OneDrive מ-15 ג'יגה-בייט ל-5 ג'יגה-בייט בלבד. גם מנויי Office 365 הוגבלו לשימוש מקסימלי של 1 טרה-בייט במקום נפח לא מוגבל.

הסיבה לטענת מיקרוסופט היא כי המשתמשים ניצלו את השירות לאחסן קבצים שלא ממש קשורים לגיבוי או מסמכים. כך היא אמרה כאשר הודיעה על צמצום השירות "כי מספר קטן של משתמשים ניצל זאת כדי לגבות ולאחסן קבצים רבים כמו אוסף סרטים, הקלטות וידאו ועוד. באחד המקרים התגלה כי משתמש אחסן 75 טרה-בייט של קבצים, פי 14,000 מהממוצע."

כמובן, מי שנהנה מהמגבלות הללו הם השירות המתחרים ובראשם גוגל (Google), המציעה נפח של 15 ג’יגה-בייט ב-Google Drive המשותף לשימוש בכלל שירותי גוגל כמו Gmail ו-Google Docs.

שתף:
-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.
 • wlwy25

  מיקרוסופט – חברה פשוט גרועה
  כל מה שקניתי מהם גרוע
  עכבר גרוע
  מקלדת גרועה
  תוכנה – אלוהים ישמור
  הכל מוצרי מדבקה חוץ מאופיס ווינדוס

 • עזרא

  מי משתמש בכלל בגיבוי המעפן שלהם?

 • harelp

  תגידו , איך עובדים המחשבים של גוגל ?
  יש למישהו פרטים או אפשרות לתת לי מדריך ?
  תודה.

  • לא יודע במדוייק אבל תנסה לחפש בגוגל חחח.. הערכה שלי, מערכת הפעלה לשרתים מיוחדת מפיתוחה של גוגל עצמה, שמותאמת במדוייק לצרכיה

  • Yossi Cohen

   זה דפדפן גוגל כרום שלאחר מכן הוסיפו לו גם סביבת שולחן עבודה.
   כיום הם אף מסוגלים להפעיל אפליקציות אנדרואיד.

   הוא נדלק בשניות ועובד מעולה עם שירותי גוגל חחח

  • רון ויצמן

   בשביל אינטרנט ומסמכים זה סבבה. בשביל כל השאר לא.

 • NSbuilder

  מטומטמים, מה זה השטויות האלה לאחסן רק מסמכים? תגבה מה שבא לך!

 • Liron

  מה הקטע שהם אומרים לאנשים מה לגבות? מי שואל אותם?

 • רון ויצמן

  בקיצור או שנשלם להם או שנעבור לגוגל דרייב