מיקרוסופט (Microsoft) החלה לצמצם את נפח האחסון שהעניקה למשתמשי OneDrive ו-Office 365 ואם עד כה היא העניקה נפח אחסון בלתי מוגבל בענן למי שנרשם לשירות האופיס אונליין, כעת ישנה הגבלה של 1 טרה-בייט להעלאת תכנים.

במקביל, הקטינה החברה את הנפח שהיא מספקת בחינם לכל דורש בשירות האחסון OneDrive מ-15 ג'יגה-בייט ל-5 ג'יגה-בייט בלבד ואף הפסיקה לשווק את חבילות ה-100 ו-200 ג'יגה-בייט. את חבילות אלה החליפה מיקרוסופט בחבילה של 50 ג'יגה-בייט בעבור 1.99 דולר בחודש.

לקוחות Office 365 שלהם קבצים מעל 1 טרה-בייט יידרשו למחוק את התכנים זאת בתוך כשנה מהיום וזה נכון גם לכל הלקוחות החינמים שלא משלמים, כך שאלו יאלצו לצמצם את נפח האחסון שלהם ברשת ל-5 ג'יגה-בייט בלבד. לקוחות הרשומים לחבילות 100 או 200 ג'יגה-בייט לא ייפגעו מהמהלך.

הסיבה: אחסון ללא הגבלה

במיקרוסופט טוענים כי משתמשים ניצלו את ההטבה של אחסון בלתי מוגבל כך שבמקום להשתמש בו למטרות פרדוקטיביות כמו שמירת מסמכים, שיתוף וגיבוי בסיסי, הם העלו ושמרו קבצים רבים שלא ממש קשורים לשירות: "מאז שהשקנו את שירות האחסון הבלתי מוגבל ללקוחות Office 365, מספר קטן של משתמשים ניצל זאת כדי לגבות ולאחסן קבצים רבים כמו אוסף סרטים, הקלטות וידאו ועוד. באחד המקרים התגלה כי משתמש אחסן 75 טרה-בייט של קבצים, פי 14,000 מהממוצע", נאמר בבלוג.

במיקרוסופט מדגישים כי במקום להתמקד בשירותי גיבוי, היא מעוניינת לשמר את המיקוד שלה באספקת שימושיות ופרודוקטיביות גדולה יותר בין המשתמשים. מעניין כיצד המהלך ישפיע עליה, אם בכלל, בתחרות מול שאר שירותי האחסון ברשת.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.