גרי פונג (Gary Fung), מייסד אתר הטורנטים הגדול IsoHunt הקיים מזה כ-10 שנים נאלץ לסגור אותו לאחר הסכם שהגיע עם מספר אולפני סרטים תחת צו בית משפט. כחלק מההסכם, לפונג יש 7 ימים לסגור סופית את IsoHunt ושאר אתרי הטורנטים שברשותו (TorrentBox, Edtk-it ועוד) אשר הפנו גם הם לאתר ובנוסף הוא הסכים “לשלם” 110 מיליון דולרים עבור פיצויים ונזק שנגרם לתעשייה.

כבר כ-7 שנים פונג מנהל מלחמה עם אולפני הסרטים בבתי המשפט לאחר שלטענתם, הוא הפיץ תכנים המפרים זכויות יוצרים ברשת כגון סרטים וסדרות דרך תוכנת ביטורנט. פונג טען לאורך השנים כי הוא אינו מאחסן תכנים באתר וכי הוא מוגן בחוק “safe harbor policy” של DMCA, חוק זכויות היוצרים האמריקני שאינו מטיל אשמה על מי שהוא רק ספק שירות שדרכו עוברים התכנים (כמו YouTube). בית המשפט אולם, לא קיבל את טענותיו לבסוף וכי אמר שפונג ידע באופן ברור כי דרך האתר שלו עוברים תכנים פיראטיים והוא לא ביצע שום פעולה כדי למנוע זאת או מאפשר לגולשים לדווח על תכנים לא חוקיים.

לפונג כמובן את את הסכום שדורשת תעשיית הסרטים לשלם, שכן האתר הופץ בחינם ורק חברים שהיו מעוניינים שילמו דולר אחד לחודש לחברות, כך שהסכום הסופי עוד צפוי להשתנות.

המלחמה בפיראטיות לא הסתיימה: גוגל חשפה לאחרונה כי היא מסירה 8 קישורים ממנוע החיפוש שלה, בכל שנייה. תעשיית הסרטים דרשה להסיר את אתר מגה החדש ואתר The Pirate Bay כבר לא מציג תוצאות בגוגל.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.