יחד עם השקת iOS 9 שעתה זמינה להורדה, נכנסה לתוקף גם גם תוכנית התמחור החדשה של אפל (Apple) עבור iCloud, שירות האחסון בענן של החברה, וזאת במטרה להפוך השירות לתחרותי יותר.

אם בעבר עבור 0.99 דולר (או 3.90 שקל) בחודש יקבלו המשתמשים 20 ג'יגה-בייט של אחסון, עתה באותו מחיר ניתן לרכוש 50 ג'יגה-בייט. הלקוחות שישלמו 2.99 דולר (או 11.90 שקל) בחודש יקבלו 200 ג'יגה-בייט של אחסון בענן, הוזלה של דולר לעומת המחיר הקודם. מדרגת האחסון בנפח של 500 ג'יגה-בייט בוטלה, ומחיר של 9.99 דולר (או 39.90 שקל) בחודש מקבלים כעת טרה-בייט, הוזלה של 10 דולר לעומת המחיר הקודם שעמד על 19.99 דולר לחודש, אך עדיין יקר יותר מ-OneDrive שירות האחסון של מיקרוסופט (Microsoft) המציע טרה-בייט של אחסון במחיר של 6.99 דולר.

תוכנית התמחור החדשה מציבה את iCloud קרוב יותר לשירותי אחסון בענן מתחרים כמו Google Drive או Dropbox שגם הם גובים עבור 1 טרה-בייט כ-10 דולר בחודש. עם זאת, התוכנית החינמית של אפל נשארת מאחור: לקוחות שלא מעוניינים לשלם יקבלו מאפל 'רק' 5 ג'יגה-בייט של אחסון, זאת בהשוואה ל-15 גיגה-בייט שמציעות מיקרוסופט או גוגל (Google), כשהאחרונה אף מציעה אחסון בלתי מוגבל לתמונות באבחנה של עד 16 מגה-פיקסל.

שתף:
-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.
 • רון ויצמן

  זול זה לא שם אתה צודק. אבל לדוגמה ברשת T-MOBILE החבילה היקרה ביותר היא 80$=300₪ שבה אתה מקבל אינטרנט סלולרי ללא הגבלה אמיתי, שיחות וSMSים.

  • Nachum37

   לא נכון. כיום ישנה הגבלה עד 5GB.

   • רון ויצמן

    מה אתה מדבר שטויות. החבילות שם מ1GB עד ללא הגבלה. ומה שהרוב לוקחים זה 15GB משפחתי. שכל המשפחה חולקת ביחד 15GB לחודש

 • Nachum37

  בין הזולים בעולם. מבחינת מחיר לחבילות סלולריות באמת אין מה להתלונן בארץ.

 • רון ויצמן

  היתרון בiCloud הוא שמופיעים תמונות וסרטונים באיכות נמוכה, שמירות של משחקים ואפליקציות, נתונים במכשיר עצמו ולא באפליקציה חיצונית וברגע שצופים בהם הוא טוען אותם מהאינטרנט וכך נחסך המון מקום במכשיר. רק הבעיה שבארץ החבילות גלישה כל כך קטנות שזה גומר את הנפח גלישה.

  • רן

   חבילות גלישה קטנות?
   חבילות הגלישה בארץ הם כמעט הכי זולות בעולם – גודל מול מחיר.

   באיזו מדינות אתה מקבל יותר? אשמח לדוגמא.

   • אנונימי

    החבילות הן קטנות.
    אפילו אם הנפח בין היחס למחיר הוא מבין הזולים בעולם (אני בספק) בכל זאת אין חבילות גדולות (מקסימום 10 ג׳יגה) כאשר בחול אפשר למצוא גם 20 ואפילו 30 ויש גם חבילות של רק אינרנט שמציאות 100 ג׳יגה (המחיר בחלל אבל עדיין יש . . .)