אפל (Apple) השיקה היום באופן רשמי את הגרסה האחרונה למערכת ההפעלה שלה למכשירים ניידים, ה-iOS 9 וזמינה כבר כעת להורדה עבור מכשירי האייפון 4s ומעלה, אייפד 2 ומעלה, אייפד מיני ומעלה ואייפוד טאץ’ דור 5.

הכינו מקום במכשיר

כפי שהכריזה בשבוע שעבר באירוע ההכרזה על מכשירי ה-iPhone 6s החדשים לצד ה-iPad Pro, המערכת תהיה רזה וקלילה מתמיד ותדרוש לפנות רק 1.8–1.3 ג’יגה-בייט לצורך הורדת החבילה, במקום 4.6 גי’גה-בייט שהיה צריך בעת עדכון iOS 8 כך שלפני שאתם בודקים לעדכון – וודאו שיש לכם מקום פנוי. לפני תהליך השדרוג, מומלץ לבצע גיבוי של הנתונים שלכם על ידי חיבור הטלפון למחשב ושימוש בתוכנת ה-iTunes או גיבוי דרך שירות ה-iCloud שבמכשיר על ידי כניסה להגדרות > iCloud > גיבוי ולוודא כי הוא מופעל והמכשיר עבר גיבוי לאחרונה

בין החידושים שמציעה iOS 9 אפשר למנות שיפור בחיי הסוללה וניהול תצרוכת חשמל מתקדמת, גרסה חכמה יותר של סירי הכוללת מעתה שיפור משמעותי במהירות המענה כמו גם בהבנת שאלות בשפה חופשית. ישנו ממשק חיפוש חדש המסוגל לבצע חיפוש בתוך אפליקציות, אפשרות עבודה מרובת חלונות באייפד, מקלדת משופרת, אפליקציית חדשות, שדרוג לאפליקציית הפתקים ומעבר חכם יותר בין אפליקציות.

כדי לעדכן, יש להיכנס להגדרות המכשיר > כללי > עדכון תוכנה ולהמתין שתסתיים הבדיקה. אפשרות אחרת היא להשתמש בתוכנת ה-iTunes שבמחשב על ידי חיבור המכשיר והורדה משם. באם העדכון לא הגיע או שההורדה איטית – יש להיעזר בסבלנות או לנסות מספר שעות מאוחר יותר.

קרא עוד:  מבחן חדש בדק האם Galaxy Fold עמיד ב-200,000 קיפולים

עדכון: חלק מהמשתמשים מדווחים על קושי בהורדה דרך מנגנון העדכונים האוטומטי (OTA), לכן מומלץ לנסות דרך iTunes.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.