מערכת האנדרואיד מאפשרת למשתמש לבחור את שיטת הנעילה המועדפת עליו. יש המעוניינים בשיטה הקלאסית שכוללת הקשת קוד המורכב מספרות, יש הבוחרים בהקשת סיסמה, וישנה גם שיטה שאהובה על לא מעט משתמשים – נעילה בה נדרש המשתמש "לצייר" עם אצבעותיו על מסך המכשיר את הדוגמה שתפתח את מסך הנעילה (Lock Pattern). אך מה עושים אם שכחנו את התבנית? האם נגזר דיננו ונצטרך לסור למעבדה הקרובה על מנת שיפרצו את המכשיר? לא כל כך מהר.

שירות הנעילה באמצעות תבנית ייתן לכם מספר הזדמנויות בהן תוכלו להיזכר בדפוס הנעילה שלכם. אם לא תצליחו בכל הניסיונות, ברוב המכשירים לאחר 5 ניסיונות, יופיעו בתחתית המכשיר 2 לחצנים: האחד מאפשר לכם לבצע שיחות חירום והשני יאפשר לפתוח את הנעילה גם אם שכחתם איזו דוגמה נועלת את המכשיר. הקישו על האחרון, הזינו את כתובת הדואר האלקטרוני ואת הסיסמה של חשבון ה-Google שלכם וזהו, המכשיר נפתח גם מבלי לצייר את התבנית. שכחתם גם את סיסמת חשבון ה-Google? תוכלו להשתמש בקוד PIN ייעודי שהגדרתם מיד לאחר שקבעתם את דוגמת הנעילה שלכם בעבר.

ומה יעשה מי ששכח את כל הפרטים: גם את התבנית, גם את פרטי חשבון הגוגל וגם את קוד ה-PIN? למשתמש כזה לא תהיה ברירה והוא יצטרך לבצע שחזור הגדרות יצרן, דבר שימחק את כל הנתונים וההגדרות בסמארטפון. ולכן כדאי לבצע, כבר היום ובתדירות קבועה, גיבוי לתכני המכשיר. איך עושים זאת? שאלה מצוינת~ בשביל זה הכנו עבורכם את המדריך המלא לגיבוי המכשיר.

שימו לב, ישנם מעט מכשירים שלא יאהבו את הניסיונות הרבים לשחזר את דוגמת הנעילה. מכשיר ה-HTC One M8, למשל, יבצע אוטומטית שחזור הגדרות יצרן לאחר 10 ניסיונות כושלים. לכן, כדאי שלא תעמידו במבחן את "מידת הסבלנות" של המכשירים שלכם כבר עכשיו, ועדיף לשמור את המדריך הזה לשעה שבאמת תצטרכו אותו. בכל מקרה, האתר לא לוקח על עצמו אחריות כלשהי אם ייגרם נזק למכשירכם או לתכניו.

שתף:
-פרסומת-
בוגר תואר ראשון בתקשורת דיגיטלית, ועוסק בתחום הפרסום. אלעד חובב טכנולוגיה מהיום שהוא זוכר את עצמו, ואין יום שעובר מבלי שהתעדכן בחידושים שבעולמות הסלולר, הגאדג'טים, הרשתות החברתיות ועולם האפליקציות. למרות שאלעד מוקיר כבוד רב לחברת אפל ולמוצריה, מרבית המכשירים החכמים, שהיו ושעדיין ברשותו, מריצים דווקא אנדרואיד.