הסמארטפון. חברו הטוב של האדם. ואם זה ילך לאיבוד או ייגנב – אנחנו נמצא את עצמנו חסרי אונים, לפחות עד שנמצא מכשיר חלופי. אך האם נצטרך מיד להשלים עם הגזירה? או שאולי יש מה לעשות בכדי לנסות לעלות על עקבותיו של הטלפון? עד שימציאו מכשירים שידעו לחזור אלינו בכוחות עצמם – מצאנו כמה אפליקציות ושירותים ששווה לנסות.

Prey Anti Theft

נדמה שמדובר באפליקציה שכוללת את מרבית התכונות (חלקן בתשלום) הקיימות בהגנה על מכשירים מפני גניבה. את Prey Anti Theft ניתן להתקין גם על שעונים לבישים, מחשבים ניידים וטאבלטים. ברגע שהמכשיר יוצא מאזור ביטחון שהוגדר מראש, מיד בעל המכשיר יקבל על כך מייל עם מיקומו. ניתן גם להפעיל מרחוק את המצלמה וגם למחוק או לנעול את המכשיר מרחוק. השימוש בחינם ל-3 מכשירים ראשונים.

להורדה

Lookout Security & Antivirus

לצד העובדה שהאפליקציה משמשת כאנטי וירוס, Lookout Security & Antivirus גם תסייע בעת אבדן או גניבה. אם היא חושדת שמישהו למשל הסיר את כרטיס ה-SIM או ניסה לבטל את הנעילה מספר פעמים ללא הצלחה – היא תשתמש במצלמה הקדמית כדי לצלם בסתר את פניו של מי שמשתמש במכשיר ותשלח את התמונה במייל בצירוף המיקום המדויק. חלק מהתכונות בתשלום.

להורדה

Family Locator by Life360

אמנם האפליקציה הזו לא נועדה למעקב אחר מכשירים אבודים, אך היא בהחלט מסייעת במקרים כאלה. היא נועדה לייצר קבוצה משפחתית, שם ניתן לעקוב אחר בני המשפחה בכל מקום שהם נמצאים. אולי Family Locator by Life360 לא תוכל לנעול את המכשיר מרחוק, או למחוק אותו – אך בהחלט ניתן לעקוב אחריו ולדעת בכל עת היכן הוא נמצא.

להורדה

Find My Device by Google

שירות "איפה המכשיר שלי" של גוגל מגיע מופעל כברירת מחדל במרבית מכשירי אנדרואיד. הוא יאפשר לבעל חשבון הגוגל שמופעל על המכשיר לראות, על גבי מפה, היכן נמצא המכשיר. ניתן גם לנעול או למחוק את המכשיר מרחוק, להשמיע צלצול וכן להשאיר מסר טקסטואלי למוצא הישר. ניתן גם להתקין אפליקציה על המכשיר כדי לאתר מכשיר אחר.

לא צריך לעשות דבר כדי להשתמש בו, אלא רק להיכנס לשירות בעמוד הבא דרך הדפדפן במחשב או בנייד כדי לאתר את המכשיר מרחוק.

Find My iPhone

החל מ-iOS 5 מלווה השירות המובנה את מכשירי האייפון. בדומה לשירות של גוגל, Find My iPhone מאפשר לראות דרך המחשב הביתי או מכשיר iOS היכן נמצא המכשיר על גבי מפה, ניתן לנעול את הטלפון מרחוק או למחוק את הנתונים המאוחסנים בו וכן להציג הודעת חירום. אם ברגע החיפוש המכשיר לא יהיה מקוון – ניתן לראות היכן הוא היה מחובר לאחרונה.

מידע נוסף בעמוד התמיכה