תחום המציאות המדומה מגיע גם לגופרו (GoPro): החברה הכריזה היום על Omni, מתקן המחבר 6 מצלמות GoPro Hero 4 Black המצלמים יחדיו ב-360 מעלות. המטרה, כמובן, היא לספק דרך קלה ואיכותית לצילום וידאו בתלת מימד ומציאות מדומה, כך שהמשתמש יוכל להביט לכל הצדדים בזמן הצפייה במשקפי VR או דרך הסמארטפון.

בניגוד לפתרונות המקובלים, גופרו משתמשת בחומרה קיימת שאינה מצלמת במקור בתלת מימד, אולם לדבריה השימוש במתקן המיוחד יאפשר לה, בסיוע תוכנה, לבצע סנכרון מושלם בין המצלמות ברמת הפיקסל כך שהתמונה תהיה חלקה ותאפשר שיטוט חופשי במרחב.

הכינו את המזומנים

כבר תבינו כי גופרו לא מכוונת לעתה עתה למשתמש הביתי, כי שם יש כבר את LG, סמסונג ואחרות המציעות מספר מוצרים זולים יחסית, אלא לתחום הוידאו המקצועי. Omni יחד עם כל ששת המצלמות שלה תוצע לצרכנים במחיר של כ-3,000 דולר, שזה נשמע לא מעט אבל זול בהשוואה ל-Nokia Ozo המתומחרת בערך פי 20.

בפועל מוצרים דומים המבוססים על מצלמות גופרו כבר יש בשוק, אולם הסוד אצל גופרו הוא בעיקר ברמת התוכנה המאפשרת לצלם בלי לעבוד על עריכה מורכבת, חיבורים מוזרים בוידאו או קפיצות לא הגיוניות ברקע. למעשה, על Omni החברה כבר צייצה בעבר ורמזה על הכיוון ואחד הדרכים שהיווה מבחינתה פריצת דרך לתחום היא רכישתה של Kolor, חברה המתמחה בתחום צילום בתלת מימד.

אין עוד מידע האם Omni יהיה תואם גם לכל המצלמות של החברה ומתי בדיוק הוא יושק, אבל זה יגיע בהמשך. דוגמאות ראשונות בוידאו בהמשך.