נוקיה (Nokia) ממשיכה להיכנס לתחומים חדשים והיום היא חפשה מצלמה ייעודית לצילום ב-360 מעלות עבור מציאות מדומה (VR).

המצלמה המכונה Ozo בנויה משמונה מצלמות ושמונה מיקרופונים במבנה כדורי וגדול יחסית והיא מסוגלת לצלם ולשדר בזמן אמת וליצור סביבה וירטואלית בקלות עבור יוצרי סרטים וקולנוע לשימוש בהתקנים תומכים כמו משקפי Oculus Rift.

"המטרה של Ozo היא לקדם את הדור הבא של צילום במציאות מדומה על ידי כלים רבי עוצמה בידיהם של אנשי המקצוע שייצרו חוויות מדהימות לאנשים ברחבי העולם", אמר רמזי הידמוס, נשיא חטיבת הטכנולוגיות של נוקיה.

נוקיה מנסה להתחרות בשוק המקצועי, שם כבר חברות כמו GoPro, Giroptic ו-Spherical הציגו מוצרים דומים, אולם Ozo מנסה להביא יכולות נוספות כמו שידור חי בזמן אמת דרך מכשיר תומך ואף לנגן את הוידאו הסופי בתוך דקות ספורות, מה שחוסך זמן ועבודה עריכה רבה הנדרשת על ידי עורכים מקצועיים.

נוקיה אומרת כי היא בשלבי בדיקה אחרונים של Ozo לקראת השקה המסחרית, כך שהמחיר הסופי ותאריך השקה עוד לא ידועים באופן רשמי, אך הציפייה כי זה יתרחש עד סוף השנה הנוכחית.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.