גוגל הכריזה היום בעמוד הגוגל פלוס של הפרוייקט על מהדורה חומרתית חדשה של המשקפיים החכמים ועל הרחבת הניסוי.

בגוגל שמחים לבשר על דגם חדש של 'גלאס' (Glass) משקפי המציאות הרבודה שכולל מספר שיפורים, שהגיעו בעקבות משוב המשתמשים. "למדנו המון ואנו עובדים קשה לשפר את התוכנה של 'גלאס' באמצעות העדכונים שאנו משחררים מדי חודש. הפעם אנו משפרים גם את החומרה ורק רצינו להגיד תודה על המשוב המדהים שאנו מקבלים…" נכתב באתר.

החומרה החדשה כוללת דגם אותו יהיה ניתן להרכיב גם מעל למשקפי ראייה במרשם או מעל משקפיים עם עדשות בצבעים שונים. בנוסף, הדגם החדש יכלול אוזנייה אשר תאפשר לשמוע את ההתראות הקוליות שמפיקות המשקפיים גם במקומות רועשים במיוחד. הנסיינים אותם גוגל מכנה 'סיירים' (Explorer) ישמחו לדעת כי הם לא יצטרכו לרכוש את הדגם החדש וכי גוגל תאפשר להם להחליף את הדגם הישן בחדש ללא עלות. כמו-כן מכריזה החברה על הרחבת הניסוי ומעניקה ל'סיירים' אפשרות להזמין שלושה מחבריהם לניסוי אם כי ישנם מספר הגבלות – החברים חייבים להיות תושבי ארה"ב בני גיל 18 ומעלה וכמובן אין ההזמנה אומרת כי הם יקבלו את המשקפיים בחינם ועליהם לרכוש אותם וכפי שכתבנו בעבר מדובר בחפיץ די יקר. עוד על הגלאס בסקירה שלנו.

מבט על חמישים מדינות, דרך משקפי ה'גלאס':

שתף:
-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.
 • אנונימי

  למי שהוא שמאלי המשקפיים האלה פחות נוחות
  זה בדיוק כמו עם איזה עין משתמשים בכוונות ברזל בנשק

 • שגיא

  מכשיר מדהים אם יהיה לו פול תמיכה בעברית. הרבה יותר פשוט מהסמארטפון בפקודות ומוסיף מידע מופשט ומהיר לחיים. השלב הבא זה שבב במוח.

 • עידו zzz

  מה המפרט הטכני של המשקפיים
  האם אפשר לגלוש באינטרנט דרכם ? להקליד ? וכו'..
  בינתיים לא כלכך מרשים רק מצלמה על המשקפיים נראה כמו להיסחב. השאלה מה עוד יש בהם

  • בולי

   אם היית רואה את הסרטון בכתבה היית יכול לראות שמלבד מצלמה יש למשקפיים יכולות כמו מפות ושיתוף ברשתות חברתיות. בגדול גוגל הוציאה SDK והמפתחים משם אמורים להמשיך.

  • דן

   אתה לא מקליד אתה מדבר וזה כותב.
   אתה יכול לעשות איתם לא מעט דברים תבדוק ביוטיוב יש לא מעט סרטונים בנושא

 • אבי א

  הסרט מהמם.
  רזולוציה מדהימה.
  חושב לקנות כזה.

  • אנונימי

   אה, הבנתי. אתה רוצה לקנות כזה בגלל הרזולוציה של הסרט. ברור… מומלץ.
   ומה שעוד יותר מגרה זה שלא יודעים בכלל אם הסרט צולם על ידי המשקפיים באמת.