אחרי הצפנת ההודעות בוואטסאפ (Whatsapp), משחררת פייסבוק (Facebook) יכולת זו גם למשתמשי המסנג’ר, אולם בניגוד לוואטסאפ האפשרות לא תופעל כברירת מחדל ועל המשתמשים להפעילה ידנית.

הצפנת ההודעות מגיעה בהדרגה לכל המשתמשים ותאפשר לשמור על חיסיון השיחה ופרטיות המשתמש: "שמענו כי יש פעמים שלעיתים אתם מעוניינים בפרטיות מוגברת – אולי כאשר אתם משוחחים על עניינים פרטיים ומידע בריאותי הקשור לחברים ומשפחה, או שליחת מידע פיננסי בחשבון." אמרו בבלוג החברה והוסיפו: "רק אתם תוכלו לצפות בהודעות המגיעות אליכם ולא אף אחד אחד – גם אנחנו."

משתמשים יכולים לבחור האם ההודעה תישלח כמוצפנת או לא וגם לבחור תוך כמה זמן היא תימחק אוטומטית בהתכתבות הפרטית בין האנשים. ההפעלה נדרשת לביצוע בכל פעם מחדש, על ידי פתיחת השיח עם איש הקשר וכניסה להגדרות השיחה ולחיצה על כפתור "Seacret Convention".

את ההודעה המוצפנת ניתן יהיה לקרוא רק במכשיר אחד, כך שלא ניתן להתחיל שיחה מוצפנת במחשב ולהמשיך אותה בנייד. כמו גם, שיחה מוצפנת אינה תומכת בשליחת תמונות מונפשות (GIF), סרטונים או העברת תשלומים בין המשתמשים.

פייסבוק לא שחררה את האפשרות לכל המשתמשים וכי כרגע, היא מבצעת את הפיצ’ר החדש באופן מוגבל כדי לבחון את תגובות המשתמשים. בהמשך אם הכל יפעל כשורה, היא תפתח את האפשרות לכולם.