על רקע פרשת הפריצה לאייפון של רשויות החוק וההד התקשורתי על חסיון המשתמשים, החלה אפליקציית וואטסאפ (Whatsapp) להצפין את שיחותיהם של המשתמשים מקצה לקצה.

את פני המשתמשים שהעבירו את זמנם הערב בהתכתבות באפליקציה, התקבלה הודעה לא שגרתית: whatsapp encryption"ההתכתבויות והשיחות המועברות באפליקציה מוצפנות מעתה מקצה לקצה. הקש למידע נוסף". מדובר למעשה בשינוי שהחל כבר לפני כשנה, אז וואטסאפ החלה להצפין את הודעותיה באפליקציית המסרים מחשש לזליגת פרטיות המשתמשים, אולם כעת ההודעות מוצפנות משני הצדדים. במילים אחרות, ההודעות המועברות דרך שרתי החברה מוצפנות ברמה הגבוהה ביותר כך שלאף גורם, כולל לוואטסאפ עצמה אין אפשרות לפענח אותן במידה ומנסים לשלוף ולנטר את המידע.

יאן קום, מייסד וואטסאפ מסר כי: "זוהי ההצפנה הגדולה בהיסטוריה ואנחנו גאים כי לבשר כי שנתיים של עבודה הגיעו לסיומן. מעתה, כל ההתכתבויות, התמונות וההודעות הקוליות אותן שולחים המשתמשים מוצפנים מקצה לקצה, כולל בקבוצות למיניהן."

האפשרות החדשה שהחלה להגיע ליישומי ה-iOS והאנדרואיד, אינה דורשת את התערבות המשתמש וכי ההודעות מוצפנות כברירת מחדל. כדי לצפות האם קיבלתם את העדכון, יש להיכנס להגדרות האפליקציה > חשבון > אבטחה. האפשרות מופעלת כאמור כברירת מחדל.