פייסבוק מסנג'ר

נראה כי החלטתה של הרשת החברתית להפריד את אפליקציית המסנג'ר מתוך פייסבוק עושה את שלה: החברה מדווחת כי יישום המסנג'ר מונה כמות בלתי נתפסת של משתמשים – כ-800 מיליון. לשם השוואה, וואטסאפ שבבעלות של פייסבוק גם כן, ישנם לפי הערכות מעל מיליון משתמשים פעילים.

בפוסט שפרסמה פייסבוק בבלוג שלה, הודה דויד מרכוס, ראש יחידת מסנג'ר בחברה לכל המשתמשים שעושים שימוש בפלטפורמה ככלי להעברת מסרים מידיים וסיפר גם מהם התוכניות והשנויים אותם צפוי לעבור השרות בשנה הנוכחית. בנוסף ציין, כי במהלך השנה שחלפה הפך שרות המסנג'ר מכלי להעברת מסרים לכדי פלטפורמה עצמאית גם למשתמשים שאינם בעלי חשבון פעיל בפייסבוק זאת על ידי שימוש במספר הטלפון של המשתמש בדומה לשרותי מסרים אחרים.

במהלך שנה שעברה הוסיפה פייסבוק תמיכה בחנות וירטואלית בעזרתן של אפליקציות ייעודיות לכך, תמיכה בשרותי וידאו בין משתמשים, שירות רשת, העברת כספים ותשלומים בין משתמשים וכן אפשרות להזמנת מונית Uber דרך האפליקציה בלחיצת כפתור.

מרקוס ציין כי השינויים אותם עבר היישום הם רק קצה הקרחון לעומת הצפוי ב-2016. כך, מתכננת מסנג'ר להוסיף את שירותיה של עוזרת הבינה המלאכותית M ׁ(בדומה לסירי ולגוגל נאו) ועוד מספר פרויקטים נוספים עליהם עובדת החברה, שלדבריו יעודד את המשתמשים להשתמש רק בפלטפורמת המסנג'ר על-פני פלטפורמות מסריים מידיים אחרות.