בעקבות התנגדותה של הזמרת טיילור סוויפט (taylor swift) הודיעה אפל (Apple) כי היא משנה את מדיניותה בכל הנוגע לתשלומי תמלוגים בשירות המוזיקה החדש שלה.

כזכור, החברה הכריזה לפני שבועיים כי היא משיקה שירות מוזיקה חדש במסגרתו ניתן יהיה להאזין לשירים בהזרמה תמורת מנוי חודשי, וכי למשך שלושה חודשים יינתן השירות בחינם לתקופת ניסיון. ההכרזה הזו נתקלה בהתנגדות מצד אמנים, בראשם סוויפט, שטענה כי על אפל לשלם ליוצרים ולחברות ההקלטה גם במהלך התקופה הזו ופרסמה פוסט זועם שגרר אלפי תגובות וסערה ציבורית, ואף הודיעה כי לא תמכור לחברה את הזכויות עבור אלבומה החדש "1989".

סגן הנשיא לענייני תוכנות אינטרנט באפל צייץ אמש כי החברה שמעה את גל ההתנגדות מצד האמנים והחליטה לשלם להם גם במהלך שלושת חודשי הניסיון – "We hear you @taylorswift13 and indie artists"

שירות המוזיקה החדש של אפל יושק ביותר מ-100 מדינות בסוף החודש, ויעלה 9.99 דולר למשתמש יחיד לחודש או 14.99 דולר עבור שימוש סימולטני של שישה אנשים. חברות הקלטה רבות, במיוחד במוזיקת האינדי, חששו כי אנשים שיאזינו בחינם לשירים לא יירכשו אותם ב-iTunes, ולכן רווחיותם תיפגע במשך שלושת חודשי הניסיון.

תמונה: Jana Zills