מלבד חידושי iOS 9 ו-OS X El Capitan, הכריזה אפל (Apple) בכנס המפתחים WWDC 2015 על שירות הזרמת מוזיקה חדש פרי שיתוף פעולה של חברת Beats Audio שנרכשה על ידה אשתקד.

השירות החדש המכונה Apple Music מצטרף לשלל השירותים האחרים הקיימים כיום כמו Spotify, Pandora, Google Music ועוד, אך יכלול 37 מיליון כותרים – הכי הרבה כיום בהשוואה למתחרים, כאשר עבורו היא תגבה 9.99 דולר בחודש או 14.99 דולר לחבילה משפחתית עד 6 בני משפחה ושלושה חודשים ראשונים לניסיון בחינם.

השירות יפתח ב-30 ליוני כיישום הן ל-iOS והן לאנדרואיד (בהמשך) והיא מצפה כי התכנים הבלעדיים אצלה יניעו משתמשים חדשים, בעיקר לאור הדעיכה של רכישות שירים מ-iTunes. בין האמנים הצפויים לככב ברשימות השירים הם Dr. Dre, will.i.am, Pharrell יחד עם Kanye West ו-Beyonce ועוד.

Apple Music יציע תחנות רדיו קבועות שיזרימו את המוזיקה במקביל לכל המאזינים. התחנה הראשונה תכונה BeatsOne ותהיה זמינה ב-100 מדינות (עוד לא ידוע לגבי ישראל). התחנה תכלול מגוון של שירים לפי המלצות של “מומחים בתחום” להגדרתה ויהיה גם ניתן להעביר לשיר הבא אם נרצה.

רשת חברתית מוזיקלית

אפל גם הציגה תוספת בשם Connect שתאפשר לאמנים להעלות מוזיקה ותמונות, לכתובת הודעות ולתקשר עם מעריצים. כמשתמש ניתן יהיה להרשם לערוץ, לכתוב תגובות, לעשות לייק לפוסטים, לצפות בתכנים מאחורי הקלעים ועוד.

גם סירי (Siri) משתלבת היטב עם שירות המוזיקה החדש. כך לדוגמה ניתן לבקש ממנה להאזין לשיר מסוים או אמן ספציפי. לחלופין אפשר לבקש ממנה בקשה יותר כללית כמו לנגן את השיר הפופולרי ביותר ב-1992.

קרא עוד:  לכבוד חגיגות 11 שנים לחנות האפליקציות: אפל מחדשת את המשחק הראשון שלה

השאלה הגדולה היא מתי השירות יגיע לישראל. ככל הנראה, אנחנו גם מבין 100 המדינות שצפויות להיכלל בהשקה הראשונה, שכאמור תתרחש ב-30 ליוני וכל בעל מכשיר אפל עם iOS 8.4 ומעלה יוכל להרשם לשירות.

http://www.youtube.com/watch?v=zqBtqJGFtgA