פרויקט Android Silver, המיזם של גוגל (Google) בשיתוף יצרניות החומרה בו היא התכוונה להשיק מספר מכשירים המריצים גרסה נקייה של אנדראויד (Android) ללא התאמות, הושהה לזמן בלתי מוגבל. הסיבה, ככל הנראה, לחץ היצרניות.

השמועות על המיזם פורסמו כעוד לפני שהתברר שהחברה מתכוונת להשיק את ה-Nexus 6. לכאורה, גוגל הייתה אמורה לזנוח את המותג Nexus ובמקומו להציע לחברות להוציא מכשירים לשוק הגבוה שמבוססים על גרסת אנדרואיד נקייה וללא התאמות. גרסה זו הייתה אמורה ותזכה לעדכונים, תמיכה ושיווק של גוגל. כידוע בספטמבר האחרון דווח כי גוגל גונזת את המיזם והחברה כאמור השיקה את מכשיר ה-Nexus 6.

גוגל מעולם לא הכריזה באופן רשמי על Android Silver ועל-פי דיווח חדש של Re/code נראה כי הסיבה לכך היא גניזת המיזם בעקבות לחץ שהופעל על-ידי יצרניות החומרה שהתנגדו לרעיון לפיו גוגל תשווק במקביל מספר מכשירי דגל המתחרים זה-בזה, במיוחד לאור העובדה שאלו לא יוכלו ליצור בידול בין המכשירים המתחרים מכיוון שאינם מורשים לבצע התאמות תוכנה.

כרגע נראה כי גוגל תמשיך עם תוכנית ה-Nexus שכן החברה רק הכריזה על מכשירי ה-Nexus 6, Nexus 9 וה-Nexus Player.

-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.