הדיווחים בחודש אפריל השנה על השקת Android Silver היו ככל הנראה נכונים, אולם נראה כי גוגל (Google) החליטה לבסוף לגנוז את התוכנית. על פי הדיווח, החברה החליטה לעשות כן בשל הכוונה לפתוח בתוכנית חדשה, אשר לא ידוע כרגע מה תוכנה והאם מדובר בפרויקט רוחבי אשר יהיו לו שותפים רבים כפי שאמורה הייתה גם תוכנית ה-Silver לשאוב אליה.

כזכור, תוכנית ה-Android Silver נועדה לעודד יצרניות ושותפי חומרה לייצר דגמים מתקדמים שיזכו לעדכונים תכופים יותר ובתמיכתה של גוגל. בתמורה, יצרנית הייתה אמורה לעמוד במספר תנאים בהם שממשק המערכת יישאר נקי מעיצוב כלשהו, וכמות היישומים שהן מצרפות תהיה מוגבלת מראש, כלומר יישומים שהם אינם של גוגל אלא של היצרנית או המפעילה. המהלך נועד כדי שלגוגל תהיה שליטה רבה יותר בנעשה במערכת ההפעלה, ובד בבד לספק למשתמשים את העדכונים האחרונים וחווית האנדרואיד המלאה, זאת לאחר הצפה של ממשקים מותאמים כמו ממשק ה-Sense במכשירי HTC ו-TouchWIZ במכשירי סמסונג (Samsung).

הדיווחים בחלקם טענו כי גוגל תזנח את מכשירי ה-Nexus, אולם כפי שכבר שמענו בעבר זה לא יקרה, וודאי לאחר הדיווח האחרון.

 

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.