מיד לאחר השקת גרסת אנדרואיד חדשה, שאלה מרכזית פוקדת את ליבם של משתמשי האנדרואיד "האם אני אקבל את העדכון הזה? ואם כן אז מתי?" שאלות אלו מדאיגות את משתמשי האנדרואיד (פרט ממשתמשי משפחת הנקסוסים) מכיוון שבניגוד לאפל, יצרניות מכשירי האנדרואיד ידועות בכך שהן נוטות לעכב את הזמן בנוגע לעדכוני מכשיריהן. אך ללא ספק, נראה שגוגל רצינית הפעם בנוגע לחזון ה-"קיטקט לכולם" ושואפת לעדכן את מרבית מכשירי האנדרואיד החדשים לגרסת האנדרואיד האחרונה, וכמה שיותר מהר. לאחר שהגרסה החדשה הושקה יחד עם הנקסוס 5 ביום חמישי האחרון, הערפל סביב לוח זמני העדכונים של החברות הגדולות מתחיל להתפזר ואנחנו מתחילים לקבל מידע לגבי עדכונים מכשירי החברות הגדולות ל-Android 4.4 KitKat.

 

Google
מבחינת מכשירי גוגל כמעט הכל ידוע. הנקסוס 5 כמובן מגיע עם גרסת קיטקט כבר מהקופסה, וכיאה לגישה בה נוקטת גוגל לגבי משפחת הנקסוס – ה-Nexus 4, ה-Nexus 7 (שני הדגמים) וה-Nexus 10 יקבלו את העדכון "בשבועות הקרובים" לפי עדכון אשר פורסם בבלוג המפתחים של גוגל. על פי עדכון זה גם הגלקסי S4 וה-HTC ONE בגרסת ה-Google Edition צפויים לקבל את העדכון באותו חלון הזמנים. לפי HTC, ה-HTC ONE GE יקבל את העדכון תוך 15 ימים.

בנוסף, דיווחים מהעולם מספרים כי בעלי ה-Galaxy Nexus זועמים עקב החלטה של גוגל לא לעדכן את המכשיר בן השנתיים לגרסת אנדרואיד 4.4. לפי תשובתה של גוגל בדף ה-FAQ של הנקסוסים הגלקסי נקסוס סייל את המחזור של ה-18 חודשים בו הוא אמור לקבל עדכונים. סיבה זו אינו מספקת את בעלי הגלקסי נקסוס, שזועמים עקב כך שהמכשיר מצויד ב-1GB של זיכרון RAM, פי 2 מדרישות המינימום עבור הגרסה החדשה (כידוע, KitKat מגיעה עם דירשות מערכת נמוכות יותר מאשר הגרסאות הקודמות). עקב סיבות אלו, נפתחה עצומה השואפת להביא את אנדרואיד 4.4 Kitkat לגלקסי נקסוס.

HTC
החברה הראשונה אחרי גוגל ששיחררה הצהרה לגבי העדכונים למכשירים הייתה HTC. ג'ייסון מקנזי (Jason Mackenzie), נשיא HTC בארה"ב התראיין עבור אתר הטכנולוגיה Engadget וסיפר כי כל משפחת מכשירי ה-One, כלומר ה-HTC One (עבור הדגם הפתוח וכל דגמי המפעילות האמריקאיות), ה-HTC One Mini וה-HTC One Max יקבלו את העדכון בחלון זמן של 30 עד 90 ימים באמריקה. ניתן לשער כי העדכון יגיע בפרק זמן דומה גם למכשירים ברחבי העולם. עבורנו, כלומר ישראל, וגם עבור שאר המזרח התיכון, אירופה ואפריקה, העדכונים צפויים להגיע החל מסוף ינואר.

בנוסף, דיווחים שונים ברשת מספרים כי גם ה-Htc One X, Htc One X+, HTC J, HTC Butterfly, HTC Droid DNA וכל סדרת Desire אשר הוכרזה במהלך 2013 צפויות לקבל את העדכון לגרסת קיטקט במהלך החודשים הקרובים.

עוד בנושא:

Google Nexus 5: רשמים ראשוניים

אנדרואיד 4.4 KitKat, כל מה שאתם צריכים לדעת

Samsung
סמסונג, יצרנית הסלולר שהכי מזוהה עם המותג אנדרואיד עדיין לא שיחררה לוח זמנים מדויק לגבי עדכוני המכשירים. כידוע, סמסונג נמצאת בימים אלו בעיצומו של גל עדכונים ל-Galaxy S3 ול-Galaxy S4 לגרסת אנדרואיד 4.3. פריט המידע היחיד שידוע לנו לגבי סמסונג וקיטקט זה דיווח של SamMobile כי סמסונג נמצאת בעיצומם של בדיקות הגרסה החדשה על ה-Note III החדש. אך דיווחים רבים ברשת מספרים על רשימת מכשירים שצפויים לקבל את הגרסה החדשה, וכפי שחשבתם, בלי מועד סופי לשחרור. סמסונג ידועה בכך שלוקח לה זמן רב לעדכן את מכשיריה בעולם, ושלא נדבר על ישראל, אך נותר רק לקוות כי הפעם זה יהיה שונה.

רשימת המכשירים שיקבלו עדכון לגרסת אנדרואיד 4.4  KitKat (על פי הדיווחים)

 •  Samsung Galaxy S3
 •  Samsung Galaxy S4 במגוון דגמיו
 • Samsung Galaxy S4 Zoom
 • Samsung Galaxy S4 Active
 • Samsung Galaxy S4 Mini
 • Samsung Galaxy Note 2
 • Samsung Galaxy Note 3
 • Samsung Galaxy Mega 5.9.
 • Samsung Galaxy Mega 6.3
 • Samsung Galaxy Tab 2 בכל דגמיו
 • Samsung Galaxy Tab 3 בכל דגמיו
 • מגוון הטאבלטים השייכים למותג Samsung Galaxy Note

Motorola
לגבי מוטורולה, שכיודע נמצאת בבעלותה של גוגל לא קיבלנו יותר מידי מידע. מוטורולה הודיעה באופן חד משמעי כי ה-moto X (בדגם ה-unlocked, בדגמי כל המפעילות האמריקאיות ובגרסת המפתחים) וכל משפחת ה-droid, כלומר ה-ULTRA, ה-MAXX, וה-Mini יקבלו עדכון לגרסת אנדרואיד 4.4, אך לא ידוע מתי.

Sony
סוני מדווחים לנו כי ה-Xperia Z, Xperia ZL, Xperia ZR, Xperia Tablet Z, Xperia SP, Xperia Z Ultra, וה-Xperia Z1 יחלו לקבל את העדכון לאנדרואיד 4.3 בחודש הבא. בנוסף, גם  Xperia T, Xperia TX, ו-Xperia V, שלושה מכשירים שנדמה היה שננטשו, יקבלו גם הם עדכון בחודש הבא, ויקפצו ישירות מאנדרואיד 4.1 לאנדרואיד 4.3. אך כמובן, חשוב לציין כי לא כל השווקים וכל המדינות יקבלו את העדכון באותו זמן.

לגבי אנדרואיד 4.4, סוני כבר החליטה אלו מכשירים יכללו בגל העדכונים הראשון. ה-Xperia Z, Xperia ZL, Xperia Tablet Z, Xperia Z Ultra, וה-Xperia Z1 יהיו המכשירים הראשונים שיקבלו את אנדרואיד 4.4, אך לסוני אין תאריך משוער מתי זה יקרה. ניתן להניח כי זה לא יקרה בקרוב, השמועות מדברות על סוף ינואר – תחילת פברואר.

LG
LG,  שמאז השקת הנקסוס 4 ובמיוחד לאחר השקת ה-G2 יצרה לעצמה תדמית של יצרנית איכותית ומובילה, רמזה על כך שה-G2 עומד לקבל עדכון לגרסת אנדרואיד 4.4 "בקרוב מאוד מאוד", כלומר בנובמבר או בדצמבר. בנוסף, על פי שמועות רבות ברשת, ככל הנראה LG תשחרר עדכון לקיטקט לעוד מגוון מכשירים – LG G Pad 8.3,  LG Optimus L7, L5, L3, LG Optimus G, LG Optimus G Pro ובנוסף כל משפחת ה-Optimus VU. שמועות אלו מבוססות בעיקר על כך שגרסת האנדרואיד החדשה דורשת פחות מהמכשיר, ומבחינת הדרישות שלה הן רק 512MB זיכרון זמני, כך שאין סיבה שמכשירים אלו לא יקבלו עדכון.

Acer, ZTE ו-Hauwei
לגבי החברות הפחות נפוצות בארצנו כמו Hauwei, ZTE ו-Acer, ובנוסף לגבי רוב החברות הסיניות, לא כדאי לצפות יותר מידי לעדכונים. ישנם מכשירים מעטים שאולי יקבלו את העדכון וסביר כי אלו יהיו מכשירי הדגל. בין המכשירים הצפויים להתעדכן אלו הם ה-Ascend P2 וה-Ascend P6 של Hauwei, ה-Blade V וה-Blade 3 של ZTE וה- Liquid S1 והטאבלט Iconia A1 של Acer.

*חשוב להבהיר, רשימות המכשירים שיעודכנו עלולות להשתנות בכל רגע, פרטים אלו תלויים ביצרניות הסלולר, וכבר למדנו מהעבר ששום דבר אינו וודאי. בנוסף, כל פרט בכתבה שאינו דיווח רשמי אשר פורסם על ידי היצרנית עצמה, הינו שמועה וצריך להתייחס אליו בהתאם.