בשקט בשקט בלי מסיבת עיתונאים, אבל עם המון רעש תקשורתי, גוגל (Google) הכריזה הערב על הטלפון החדש שלה, ה-Nexus 5. החל מהיום הוא כבר זמין לרכישה באתר ה-Google Play Store תמורת 349 דולרים לגרסה עם 16 ג'יגה-בייט זיכרון אחסון ו-399 דולרים לגרסת ה-32 ג'יגה-בייט.

ה-Nexus 5 זכה להרבה מאוד שמועות והדלפות בתקופה האחרונה, אולי יותר מכל טלפון אחר, ולכן קשה לומר שהופתענו מהפרטים שחשפו כעת. כידוע, הוא מיוצר על ידי LG ומצויד במסך Full HD איכותי בגודל 4.95 אינץ’, אשר מציע צפיפות תצוגה שעומדת על לא פחות מ-445 פיקסלים לאינץ’, וכן מצויד בזכוכית הגנה גורילה 3. הוא גם נחשב לגדול ביותר מבים כל מכשירי סדרת מכשירי ה-Nexus שהושקו עד היום.

חומרה מיטבית
זהו גם, ללא ספק, המכשיר החזק ביותר בסדרה מכיוון שהוא מבוסס על המערכת על השבב ה-Snapdragon 800 מרובעת הליבות של קוואלקום (Qualcom), ליבות שפועלות במהירות של 2.3 ג'יגה-הרץ. את המערכת מלווים 2 ג’יגה-בייט זיכרון RAM, וסוללה בהספק 2,300mAh. עוביו של המכשיר החדש עומד על 8.59 מ”מ בלבד ומשקלו 130 גרם, והוא מצויד בשלל יכולות התקשורות המתקדמות כיום כמו Bluetooth 4.0 LE התומך בצריכת חשמל נמוכה, NFC, וגם תקשורת LTE Advance. כבכל מכשירי הנקסוס, אין כל יכולת הרחבת זיכרון, כך שזיכרון האחסון המשובץ במכשיר, 16 או 32 ג'יגה-בייט, צריך להספיק.

Nexus 5חידוש אחד שלא נחשף עד להכרזה היום הוא חיבור ה-microUSB שבתחתית המכשיר אשר עובד בטכנולוגיית ה-SlimPort. זהו חיבור שבאמצעות מתאם פשוט וקטן ניתן לחברו באמצעות כבל HDMI למסך הטלוויזיה באיכות 1,080p.

קרא עוד:  מפלצתי אפילו יותר: ROG Phone II Ultimate Edition יצויד בזיכרון מורחב

מצלמה משופרת
המצלמה של ה-Nexus 5 כוללת את מייצב התמונה האופטי Innotek של LG, אשר הופיע לראשונה ב-G2, מכשיר הדגל של החברה הקוריאנית. בנוסף, מצלמת ה-8 מגה-פיקסלים ב-Nexus 5 עברה מספר התאמות. זמני החשיפה ארוכים יותר, והתמונות מכילות פחות טשטוש ופחות רעש. כך, למרות שלכאורה איו סיפור מה-Nexus 4 שצויד גם הוא במצלמת 8 מגה-פיקסלים, האיכות גבוהה יותר. המצלמה גם תומכת בצילום וידאו ב-1,080p. גם המצלמה הקדמית, שמציעה 1.2 מגה-פיקסלים, יכולה לצלם באיכות HD. אפליקציית הצילום מציעה מספר תכונות ויכולות צילום מוכרות, כמו מצב ה-'פוטוספירה' המאפשר לצלם סדרת תמונות ולהפוך אותן לחוויית צילום רציפה של 360 מעלות. כמו כן, ניתן ליצור סרטון קצר אוטומטי באמצעות ה-Auto Awesome אשר בספריית המשתמש לשיתוף עם החברים והמשפחה. מצב עבודה משופר נוסף הוא ה-+HDR, הלוכד באופן מיידי קבוצה של צילומים וממזגם בצורה מיטבית לתמונה אחת עם טווח רחב יותר של צללים ואור שנלקחים מהאפשרויות הרבות של חשיפה וצבע מתוך התמונות השונות.

אנדרואיד 4.4 KitKat
מערכת האנדרואיד החדשה, עליה גוגל כבר הכריזה מוקדם יותר השנה (אבל לא חשפה דבר) מגיעה לראשונה ב-Nexus 5. גרסת ה-4.4 קיטקט החדשה מביאה שיפור בביצועים, ניהול זיכרון משופר ותמיכה גם במכשירים חלשים יותר. היא גם מציעה עיצוב חדש וליטושים רבים לממשק המשתמש, והאפליקציות הרבות של גוגל שעברו שדרוגים בחודשיים האחרונים מגיעים עמה כברירת מחדל. החייגן החדש מציע באופן אוטומטי את השיחה הנוחה ביותר ואילו "השיחה המזוהה" (Caller ID) של גוגל מתאימה את מספר הטלפון של השיחה הנכנסת לשם עסק, אפילו אם מספר זה איננו מאוחסן ברשימת אנשי הקשר. המשתמשים יכולים לשלוח ולקבל הודעות טקסט ישירות מאפליקציית ה-++Hangout, שירות אשר תומך כעת בשיתוף מיקום. יש גם  אפשרות להשתמש בחיפוש קולי בשירות Google Now. השימוש פשוט כמו לומר Ok, Google, בדומה ליכולות שמוצעות ב-Moto X של מוטורולה (Motorola), ועוד חידושים שוודאי גוגל תחשוף בהמשך.

קרא עוד:  אפל חשפה את iPhone 11: שתי מצלמות בשלל צבעים

גם בלבן
המכשיר זמין החל מהיום בארה"ב, קנדה, וכן מספר מדינות באירופה ואסיה, כאשר הוא יושק בחנויות בתחילת חודש נובמבר. גם בישראל הוא צפוי לנחות כבר בשבוע הבא. הוא יהיה זמין בצבע שחור וגם בצבע לבן. המחיר הרשמי בארץ עדיין לא פורסם, ועל פי הערכות יעמוד על כ-2,500 עד 3,000 שקל.

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=hQ0XTJqFLIE