מתברר שהדיווחים אכן היו נכונים: אתר יוטיוב (YouTube), שנמצא כזכור בבעלות חברת אלפאבת של גוגל (Google), ישיק ביום שלישי הקרוב, ה-22 במאי, שירות הזרמת מוזיקה (סטרימינג) חדש בשם YouTube Music.

השירות יציע למשתמשים שני מסלולים: האחד חינמי ומבוסס פרסומות, והשני מנוי פרימיום בתשלום שיעלה 9.99 דולר בחודש ויציע האזנה ללא פרסומות, האזנה לשירים ברקע והורדות של שירים להאזנה לא מקוונת דרך האפליקציה. החברה מבטיחה למשתמשים "שירים מקוריים, אלבומים, אלפי רשימות השמעה, תחנות רדיו של אמנים וגישה לקטלוג הרמיקסים, הקאברים, ההופעות החיות וסרטוני המוזיקה שקיימים כיום ביוטיוב ולא בשום מקום אחר".

YouTube Music

שירות YouTube Music יהיה זמין כאפליקצייה במובייל, בממשק Web ובגירסת נגן למחשב שולחני. הוא יושק בתחילה בארה"ב, אוסטרליה, ניו זילנד, מקסיקו ודרום קוריאה, ובהמשך גם באוסטריה, קנדה, דנמרק, פינלנד, צרפת, גרמניה, אירלנד, איטליה, נורבגיה, רוסיה, ספרד, שבדיה, שוויץ ובריטניה. בעתיד הקרוב, לפחות, הוא לא צפוי לנחות בישראל.

במקביל משנים בגוגל את המנויים לשאר שירותי המוזיקה של החברה, כמו למשל Google Play Music ו-YouTube Red. מנויים המשלמים ל-Google Play Music יקבלו בחינם גישה לשירות הפרימיום של יוטיוב, בעוד מנויי YouTube Red יאלצו לשלם תוספת של 1.99 דולר בחודש עבור שירותי הסטרימינג שנוספו.