מתברר כי באתר הוידאו יוטיוב (YouTube) ישנו מצב כהה המכונה Dark Mode – הנחשב לאידאלי ביותר לצפייה בסרטוני וידאו. גוגל (Google) לא פרסמה על כך, אך משתמש טוויטר גילה את הסוד שרבים ציפו לו.

אפשרות Dark Mode (מצב תצוגה כהה), נחשבת לנוחה יותר ובריאה יותר בעת צפייה בסרטונים, במיוחד בחדר חשוך או בשעות הלילה. למרות כי יוטיוב אינה תומכת באפשרות ה-Dark Mode בצורה מובנית בעזרת כפתור, ניתן כאמור להפעיל אותה באמצעות מספר פקודות דרך דפדפן הכרום (Chrome) במחשבי Windows או מקינטוש (MacOS).

כך תפעילו Dark Mode ב-YouTube

על מנת להפעיל את מצב התצוגה הכהה, יש לוודא כי הנכם משתמשים בגרסה 57 ומעלה של דפדפן הכרום. יש לגלוש לאתר יוטיוב ולהיכנס למצב מפתחים של הדפדפן על ידי הקשה על צירוף המקשים Ctrl + Shift + I בחלונות או Option + Command + I במקינטוש.

לאחר פתיחת החלון, יש להיכנס ללשונית Consule ובחלק התחתון להעתיק ולהדביק את הפקודה document.cookie="VISITOR_INFO1_LIVE=fPQ4jCL6EiE" (עם מרכאות בסוף). עתה, סגרו את חלונית המפתחים, בצעו רענון לדף הבית של יוטיוב ולאחר מכן חפשו את כפתור השינוי בצידו הימני או השמאלי העליון של המסך.

השינוי הוא קבוע לדפדפן שלכם ומוסיף גם הגדרות ממשק נוספות. על פניו גוגל לא חשפה את האפשרות באופן רשמי, אך נראה כי זו תכריז עליה בקרוב מאוד.