חברת התקשורת האמריקנית ברודקום (Broadcom) עומדת להשיק בשנה הבאה מעבד חדש בשם BCM47755, המיועד לטפל בקליטת אותות GPS וחישוב מיקום באמצעות הלוויינים. מעבד זה צפוי להיות הראשון שיוכל לקלוט אותות GPS מסוג L1 ו-L5 במקביל. משמעות הדבר היא שיפור דרמטי ברמת הדיוק של מערכות GPS המוטמעות במכשירי הטלפונים, מרמת דיוק של כחמישה מטרים – לשלושים סנטימטרים בלבד.

זה לא יהיה השדרוג היחיד ממנו יוכלו ליהנות רוכשי הטלפונים ב-2018. המעבד החדש צורך מחצית מכמות האנרגיה של קודמו, כך שיוכל לסייע בזמן סוללה ארוך יותר. הוא גם פועל ברמת דיוק גבוהה יותר באזורים עירוניים, ומסוגל להתגבר במידת מה על הפרעות הקליטה הנוצרות תחת צילם של מבני מתכת ובטון.

בברודקום טוענים כי המעבד נמצא בשלבי בדיקות מתקדמים ודוגמאות שלו כבר נשלחו ללקוחות פוטנציאליים. כמה מהם כבר החלו לתכנן את שילובו של המעבד במכשירי הטלפונים החשובים של 2018, אם כי בחברה לא מוכנים לחשוף בינתיים את שמות היצרנים והדגמים. השאלה המרכזית היא האם המעבד יהיה מוכן לייצור המוני עד תחילת שנת 2018. במידה וכן, סביר להניח שנראה אותו במכשירי הדגל הבאים של סמסונג ו-LG, בדגמי הדגל כמו Galaxy S9 וה-LG G7, הנחשפים בדרך כלל במהלך החודשים הראשונים של השנה.