אחד החסרונות של Google Glass, המשקפיים החכמים של גוגל (Google), היא העובדה שאם אתם לא מרכיבים משקפיים דרך קבע, תצטרכו להתרגל לתחושת המשקפיים המורכבים אם תרצו להשתמש בטכנולוגיה הלבישה הזו. ה-Wall Street Journal פרסם בסוף השבוע האחרון, על מגעים המתקיימים בין גוגל לבין VSP, יצרנית עדשות ומסגרות עולמית, שמטרתם לשפר את המשקפיים כך שיתאימו גם עבור עדשות אופטיות, כאלה שמשמשות לתיקון לקויות ראיה.

רוב לינץ', מנכ"ל VSP, ציין כי החברה בוחנת, יחד עם גוגל, יצור מסגרות מעוצבות יותר עבור ההתקן, פיתוח עדשות מרשם ייחודיות והדרכת אופטומטריסטים, על מנת שידעו להתאים את ההתקן עבור לקוחותיהם. נכון להיום, כש-Google Glass נמצאים עוד בשלב הניסיוני, מגיעים המשקפיים החכמים רק עם מסגרת ללא עדשות כלל. עובדה זו מאפשרת לנסיינים ללבוש את ההתקן הטכנולוגי בשילוב משקפי ראיה רגילים, אך הדבר דורש הרגל, וכמה מן הנסיינים חשו כי לא מדובר בחוויה כל כך נעימה.

לפני כחודש ימים פורסם כי גוגל מתכוונת להשיק גרסה חדשה של המשקפיים החכמים שמציעה שיפור חומרתי שיאפשר להרכיב את ההתקן מעל משקפי ראייה או מעל משקפי שמש. במסגרת אותה הודעה הכריזה החברה כי היא מרחיבה את תכנית הניסוי, ויותר נסיינים, המכונים על ידי החברה 'סיירים' (Explorers), יוכלו לרכוש את גרסת הניסוי של המשקפיים מגוגל, זאת אם יקבלו הזמנה מחבריהם, הסיירים הוותיקים.

גוגל סירבה להגיב לידיעה, אך הזכירה את הצהרתה בעבר לפיה מתכוונת החברה להתאים, "בעוד זמן-מה", את המשקפיים גם עבור עדשות אופטיות. במקביל לבדיקת השיפורים במבנה הפיזי של המשקפיים, שחררה גוגל תכונות נוספות עבור מפתחי האפליקציות. ערכת המפתחים הנוכחית מכונה Sneak Peek, והיא מיועדת להאיץ את הליך פיתוח התוכנה עבור האפליקציות שמיועדות לשימוש עם Google Glass.

קרא עוד:  וידאו חושף: כך נראה שיתוף הקבצים המהיר בין מכשירי האנדרואיד

אתם מוזמנים להתרשם מהסקירה הקצרה שערכנו בעבר למשקפיים.

-פרסומת-
בוגר תואר ראשון בתקשורת דיגיטלית, ועוסק בתחום הפרסום. אלעד חובב טכנולוגיה מהיום שהוא זוכר את עצמו, ואין יום שעובר מבלי שהתעדכן בחידושים שבעולמות הסלולר, הגאדג'טים, הרשתות החברתיות ועולם האפליקציות. למרות שאלעד מוקיר כבוד רב לחברת אפל ולמוצריה, מרבית המכשירים החכמים, שהיו ושעדיין ברשותו, מריצים דווקא אנדרואיד.