כחודשיים חלפו מאז שהיצרנית הרוסית יוטה (Yota) אישרה באופן מרומז כי תציג את הדור הבא של סדרת מכשירי YotaPhone (יוטהפון), ועתה נחשף המכשיר באופן רשמי. YotaPhone 3 (יוטהפון 3), או YOTA3 בחלק מהשווקים, משלב מפרט לשוק הביניים ושומר על האלמנט הייחודי של החברה – זוג מסכים. המסך הראשי מציע תצוגת Super AMOLED של סמסונג (Samsung) שגודלו 5.5 אינץ' ברזולוציית 1080p, והמסך המשני מאחור בגודל 5.2 אינץ' ברזולוציית 720p בתצוגת דיו אלקטרוני.

המסך, כמו במכשירים הקודמים, מסוגל להציג תוכן כדוגמת התראות ופגישות ומאפשר קריאת אתרים וספרים כל זאת בצבעי שחור ולבן ובזמן שהמסך הראשי כבוי – מה שמאפשר חיסכון בחיי סוללה. במסך המשני יש גם שלושה כפתורי ניווט וביניהם כפתור אשר מחליף את התצוגה בין המסך הקדמי לאחורי. בקדמת המכשיר יש כפתור בית שבו מוטמע חיישן טביעת האצבע.

המערכת על-שבב של ה-YotaPhone 3 היא Snapdragon 625 מתומנת הליבות תוצרת קוואלקום (Qualcomm). וכן משלב המכשיר זיכרון עבודה בנפח 4 ג'יגה-בייט וזיכרון אחסון מובנה בנפח 64 או 128 ג'יגה-בייט. סוללת המכשיר היא בקיבולת של 3,300 מילי-אמפר/שעה והיא נטענת דרך שקע טעינה מסוג Type-C. מערכת ההפעלה היא אנדרואיד 7.1 שמעליה הממשק הקנייני YotaOS 3.0.

בגזרת הצילום לא מדובר בנתונים מהפכניים. למכשיר מצלמה אחורית באבחנת 12 מגה-פיקסל ומבזק LED בגוון כפול, כשמקדימה למצלמה יש חיישן באבחנת 13 מגה-פיקסל.

ההזמנות המוקדמות לרכישת YotaPhone 3 ייפתחו ב-5 לספטמבר, והחל מה-18 לספטמבר תחל מכירתו גם בחנויות כאשר רוסיה צפויה להיות בין הראשונות שתזכה בו בטרם יופץ לשווקים נוספים. מחירי המכשיר צפויים לנוע בין 360 דולר (כ-1,300 ש"ח) ועד 465 דולר (כ-1,680 ש"ח).