יס אולטרה Yes Ultra

חברת שירותי הטלוויזיה הישראלית יס (Yes) הודיעה היום על החלטה עקרונית שנתקבלה בדירקטוריון החברה להפסיק את שידוריה בתשתית לוויינית, ולעבור בהדרגה לשירות אשר יסופק ללקוחות על גבי תשתית האינטרנט הביתית. התהליך צפוי להימשך זמן רב: ביס מקווים להשלים את המעבר בתוך שבע שנים, כך שהחברה תחדל סופית משידורי לוויין במהלך שנת 2026.

בסוף התהליך, תוכל יס לחסוך מאות מיליוני שקלים אותם החברה משלמת כיום בעבור הפעלת תשתיות הלוויין. בנוסף, חברות המשדרות באינטרנט, כדוגמת סלקום ופרטנר, אינן מחויבות להשקעות בתוכן מקורי. המהלך עשוי להביא גם לצמצום כמות העובדים ביס, אם כי בחברה טוענים כי בטווח המידי היא צפויה דווקא להגדיל את כמות הטכנאים – שכן היא תידרש לספק בשנים הקרובות הן שירות מבוסס אינטרנט, והן שירות מבוסס תקשורת לוויינית בעבור הלקוחות הקיימים.

חבילת השירותים החדשה של יס, המבוססת על תשתיות אינטרנט, תצא לדרכה לקראת סוף שנת 2019. מחירה לא צפוי להיות נמוך באופן משמעותי ממחיר החבילות הקיימות של יס. במקביל, תוסיף החברה להפעיל את מותג סטינג TV, המציע כבר עתה חלק גדול מתכני יס באמצעות שידור באינטרנט, כחלופה מוזלת. ביס מדגישים כי עיכובים בקצב פריסת תשתיות האינטרנט המהיר המבוסס על סיבים אופטיים בישראל עשויים להביא גם לעיכוב בהשקת השירות החדש, והמשך השידורים דרך הלוויין למשך תקופה נוספת.