יצרנית הטלפונים הסינית שאומי (Xiaomi), מתכננת להיכנס לשוק האמריקאי במהלך השנה הבאה, כך על פי הצהרה של סגן נשיא החברה, וואנג שיאנג. "בשנה הבאה אנו מקווים שנוכל לעשות שם משהו", אמר וואנג בראיון לסוכנות הידיעות רויטרס.

לדבריו, "השוק האמריקאי הוא אטרקטיבי מאוד" והחברה הקצתה משאבים הנדסיים רבים כדי לאפשר פיתוח של מכשירה עם תאימות לרשתות הסלולריות במדינה. הוא הוסיף גם כי מתקיימים שיחות בינם לבין מפעילות הסלולר וספקים בארה"ב, אולם אלה עדיין לא הגיעו לגיבוש הסכם סופי. עם זאת, הוא לא ציין כיצד משפיע המתח שבין ארצות הברית לסין בימים אלה, אך כן אמר כי החברה מתמקדת רק בשוק הצרכני ורבים מהמהנדסים והמשקיעים הם אמריקאים. "אנחנו לא רואים שום סיבה שנכנס לבעיה הפוליטית הזאת", הוסיף.

כזכור, חברת ZTE נתקלה מוקדם יותר השנה בקשיים רבים, כאשר הממשל בארה"ב אסר עליה רכישת רכיבים מהמדינה כעונש על הפרת סנקציות סחר. בעוד ש-ZTE פתרה לאחרונה את הקשיים על ידי פיטורים של שבעה סגני נשיא ותשלום של יותר ממיליארד דולרים, עמיתה הסינית וואוי (Huawei) עדיין עמוק בבוץ. החברה ממשיכה את מאבקה בארה"ב של האשמות כי קיימים לחברה קשרים עמוקים עם הממשל הסיני וכי היא מהווה איום על הביטחון הלאומי במדינה, דבר שכבר הוביל לנפילת עסקאות ענק עם מפעילות הסלולר האמריקאיות AT&T ו-Verizon.

שלא כמו וואווי, לשאומי היה שיתוף פעולה הדוק בעבר עם מספר חברות בארה"ב, ביניהן קוואלקום (Qualcomm), יצרנית השבבים למכשירה ואלפבית (Alphabet), חברת האם של גוגל (Google). כבר כיום החברה מוכרת את אביזריה השונים במדינה וכי רק לתחום הטלפונים היא טרם עשתה צעדים בעניין.

קרא עוד:  דיווח: וואווי תשיק מערכת הפעלה משלה בסתיו הקרוב

שאומי היא כיום ספקית הטלפונים הגדולה ביותר בהודו, ובנוסף לארה"ב מנסה החברה גם להיכנס לשווקים במדינות גדולות נוספות, כמו ספרד, רוסיה, צרפת ואיטליה. ניסיונותיה בחיפוש שווקים נוספים נובע מאיבוד ערכה בשוק המקומי לחברות אחרות, המציעות לעיתים טלפונים אטרקטיביים יותר.