מכה קשה ל-ZTE: משרד המסחר האמריקאי הטיל איסור על חברות אמריקאיות למכור ציוד או רכיבים ליצרנית ציוד התקשורת הסינית לתקופה של שבע שנים, זאת בגין שבירת האמברגו במסגרתו נאסר לקיים קשרים מסחריים עם אירן וצפון קוריאה.

ZTE הודתה בשנה שעברה על מכירת ציוד שאסורה לפי חוקי הייצוא של ארצות הברית, ציוד שנועד לחדש ולחזק את תשתיות התקשורת והטלקום במדינות הללו. כחלק מהסדר שנחתם בין החברה לממשל, התחייבה היצרנית לשלם קנס שהגיע עד כדי 1.2 מיליארד דולרים, לפטר ארבעה עובדים בכירים ולהטיל עונשים כגון ביטול בונוסים והורדה בשכר על 35 עובדים נוספים שהיו מעורבים בהפרת האמברגו.

אבל לפי הודעת המשרד, ZTE לא רק שלא מלאה את תנאי ההסדר במלואו, אלא אף הונתה את הצד האמריקאי, ואף חלקה בונוסים לעובדים שהיו אמורים להיות מוענשים. ובעקבות כך הוחלט להטיל על איסור מכירת רכבים ליצרנית אשר נכנס לתוקף באופן מיידי.

אבל לא רק ZTE תסבול מכך. כך לדוגמא לא תוכל החברה לייצר מכשירים טלפון חדשים המבוססים על מערכת על שבב תוצרת קוואלקום (Quallcom). אבל אם במקרה של יצרנית השבבים מדובר אולי בפגיעה קלה בכנף ולא יותר, יצרנית הסיבים האופטיים אקשיה (Acacia Communications) תספוג הפסד הכנסות נכבד שכן בשנת 2017 היוו ההכנסות מ-ZTE כ-30% מסך הכנסות החברה.

-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.