שאומי (Xiaomi) עומדת להכריז על מכשיר ראשון מתוצרתה שיתבסס על פלטפורמת Android Go, המיועדת למכשירים זולים במיוחד בעלי מפרט חומרה בסיסי. המכשיר יושק על ידי תת-המותג Redmi שיצא רק לאחרונה לדרכו העצמאית, תחת השם Redmi Go ובמחיר של 70 דולרים בלבד.

במחיר הזה כמובן שאין סיבה לצפות לחומרה מתקדמת, ואכן המפרט נראה צנוע למדי: מעבד Snapdragon 425 עם 1 גיגה-בייט של זיכרון עבודה, 8 גיגה-בייט לאחסון קבצים ומדיה (לא ברור אם ניתן להרחבה), ומסך LCD יחס 16:9 וברזולוציה של 1280X720 פיקסלים ומסגרת עבה מכל צידיו. המצלמה הקדמית היא באיכות 5 מגה-פיקסל, והאחורית באיכות 8 מגה-פיקסל. הסוללה בנפח 3,000 מיליאמפר, ובהתחשב במפרט הצנוע היא עשויה דווקא לספק זמן שימוש ארוך למדי.

מערכת ההפעלה היא אנדרואיד בגרסה 8.1 (Oreo), המופעלת כאמור בתצורת דלת משאבים, Android Go, האמורה לספק ביצועים ושימושיות סבירה גם לנוכח המפרט הבסיסי, בזכות אפליקציות שהותאמו במיוחד למכשירים בעלי זיכרון נמוך. יש לציין כי בניגוד לתכנית Android One, המחייבת את היצרנית להשתמש בגרסה ״נקייה״ של מערכת ההפעלה, אין כל חובה כזו בעת השימוש ב-Android Go, ואכן נראה מהתצלומים הראשונים כי Redmi דאגה להתקין מראש במכשיר כמה מהאפליקציות שלה לצד אלו מבית גוגל. תאריך היציאה והשווקים בהם יימכר ה-Redmi Go טרם הוכרזו באופן רשמי.