שאומי (Xiaomi) יצאה בהכרזה כפולה המככבת בעמוד הבית של החברה בשפה הסינית. ההכרזה הראשונה היא כי Redmi, השם שהוענק עד כה למכשירי החברה המוזלים, הופך למותג חצי-עצמאי בדומה למותג Pocophone שעליו הכריזה החברה זה מכבר. מותג Redmi יוסיף ליהנות מהגב הכלכלי, הניסיון הטכני ויכולות הייצור של שאומי, אך מנהליו יוכלו לקבוע באופן חופשי יחסית את קו המוצרים, ואף להתחרות במידה מסוימת בדגמי חברת האם.

ההכרזה השנייה נוגעת למכשיר הבכורה שעליו תכריז ככל הנראה Redmi במתכונתה החדשה. עדיין לא ברור באיזה דגם בדיוק מדובר, אך שאומי רומזת באופן שקוף למדי (הספרות ״4800״ המופיעות תחת לוגו המותג) כי דגם זה יכלול מצלמה עם חיישן באיכות 48 מגה-פיקסל. זו בהחלט לא הפעם הראשונה שבה מתייחסת החברה לדגם שיכלול מצלמה מתקדמת מסוג זה, והוא עשוי להיקרא Redmi Pro 2, או אולי דווקא Redmi 7. 

הסבר נוסף לספרות תחת הלוגו הוא שהמכשיר יצויד בסוללה ענקית בנפח 4,800 מיליאמפר/שעה, אולם לפי רוב ההערכות סביר יותר כי מדובר בדגם בעל מצלמה מתקדמת כאמור. ההכרזה הרשמית מתוכננת ל-10 בינואר בבייג׳ינג, ואם לשפוט לפי ניסיון העבר, לא יחלוף זמן רב בטרם תוצג גם המהדורה הגלובלית של המכשיר המסקרן.