ב-24 לדצמבר צפוי מנכ"ל שאומי (Xiaomi) לי ג'ון, להכריז בסין על Xiaomi Play (שאומי פליי), מכשיר ראשון מסדרה חדשה המכוונת לצעירים. ה-Play צפוי להיות הראשון תוצרתה עם מגרעת בתצורת "טיפה" בקצהו העליון של המסך, שגודלו 5.84 אינץ' ברזולוציית 2,280×1,080 פיקסלים, וזאת בדומה לוואן-פלוס (OnePlus).

על-פי הדיווחים ברשתות הסיניות, לא ברור מה מציעה סדרת ה-Play החדשה שכן מפרט המכשיר סטנדרטי למדי. כך הוא צפוי להתהדר במערך צילום בגבו שישלב בין חיישני 12 מגה-פיקסל, ומקדימה יותקן חיישן בודד באבחנת 8 מגה-פיקסל. השבב שיריץ את Xiaomi Play יהיה מתומן ליבות בתדר מירבי של 2.3 ג'יגה-הרץ, והוא יציע החל מ-3 ועד 6 ג'יגה-בייט עבודה (RAM) והחל מ-32 ועד 128 ג'יגה-בייט של אחסון מובנה שניתן יהיה להרחבה.

פרטים נוספים מעלים כי קיבולת הסוללה תהיה 2,900 מיליאמפר/שעה, וכן כי יריץ את גרסת אנדרואיד 8.1 (Android 8.1 Oreo). עוד נאמר כי המכשיר יהיה זמין לרכישה במגוון צבעים וביניהם שחור, לבן, אדום, ורוד, זהב וכסף.

עם זאת  סרטון שהודלף לרשת מעלה כי באופן שטרם הובהר, ה-Xiaomi Play יקושר לספר השיאים של גינס. ניתן להניח כי בעוד מספר ימים, כשיוכרז, כל הפרטים יתבהרו.

https://www.youtube.com/watch?v=yyR2AyGNMcE