הרעיון שוואן פלוס (OnePlus) משיקה שני מכשירי דגל בשנה אחת כבר הפך להרגל. מצד אחד זה יכול לגרום למידה אכזבה מסוימת למי שרוכש את הדור הקודם, אבל מצד שני זה מאפשר לחברה להמשיך ולהישאר רלוונטית, וזה חשוב במיוחד בשוק כה תובעני. השנה OnePlus 6T הגיע לשוק כשישה חודשים אחרי OnePlus 6, וכפי שכבר כנראה ידעתם, ההבדלים בניהם אינם גדולים, אבל בכל זאת יש כמה.

מבט מסביב

בדומה לקודמו, OnePlus 6T שומר על המראה המוכר מכלל מכשירי החברה. אנחנו חייבים להודות שאנחנו מחבבים את העיצוב הזה שלהם, ועוד יותר את העובדה כי הוא תוצאה של קו מנחה ברור ואחיד. בהיבט החיצוני, הם כמעט זהים פרט לכך ש-6T מעט עבה יותר – 8.2 מ"מ לעומת 7.8 מ"מ, וגם מעט כבד יותר – 185 גרם לעומת 177 גרם. אבל זה מתגמד בשל העובדה כי גידול המידות הזה נובע מכך שהסוללה שלו גדולה יותר ב-400 מילי-אמפר/שעה.

OnePlus 6T מבט מקדימה

אחד השינויים הבולטים ביותר מופיע ברצה העליון של המסך. המגרעת אותה למדנו להכיר ולקבל בדור הקודם הצטמצמה עד מאוד ב-OnePlus 6T וניתן אפילו לומר שהיא חביבה למראה ומחמיאה לעיצוב הכולל. היא מעוצבת בדמות טיפה קטנה והחברה הצליחה לדחוס בתוכה את המצלמה הקדמית, חיישן התאורה ומעט מעל את הרמקול לשיחות.

השינוי הזה לעומת ה-OnePlus 6 לא רק מספק מראה נעים יותר לעין ועיצוב שלם יותר, אלא גם שטח התצוגה גדול ונוח יותר. ההתראות מוצגות כמו שצריך, ללא פספוסים בשל החתיכה החסרה במסך, גם אם מדובר במספר גדול של התראות. יש לציין כי החברה עשתה עבודה טובה עם התאמות הממשק למגרעת גם בדור הקודם, וכמו בדגם הקודם, גם כאן אפשר להסתיר את אזור החריץ דרך ההגדרות.

ויש עובד נקודה אחת בהקשר של המסך והעיצוב וזה שינוי בשול התחתון של OnePlus 6T. הוא כעת דק יותר ועוביו לא עולה על 4.5 מ"מ, כך שהחברה הצליחה לצמצם עוד יותר את המרווח. כל זה יחד עם המגרעת הקטנה, מספק למכשיר מראה שלם ויפה.

מיקום הכפתורים נותר ללא שינוי, כמו גם של צמד המצלמות מאחור. עם זה בולט בהיעדרו חיישן טביעות האצבע בגב המכשיר – הוא מוטמע כעת כחלק מהמסך, ועליו נדבר בהמשך. צבע המכשיר שהגיע לבדיקה היה Mirror Black לעומת צבע המט, ועד כמה שהוא מרהיב ונוצץ, הוא גם מהווה מגנט ללכלוכים וטביעות אצבע.

חיישן טביעות האצבע של OnePlus 6T

המסך ומה שמתחתיו

OnePlus 6T מגיע עם מסך בגודל 6.41 אינץ'. זה עוד קצת מסך בהשוואה לקודמו, אבל כאמור כמעט ללא שינוי בגודל הפיזי. המסך מסוג AMOLED וברזולוציה של 2,340×1,080 פיקסלים מספק צפיפות של 402 פיקסלים לאינץ'. לא מדובר בשדרוג רב ביכולות המסך, והיה נחמד לראות קפיצה לרזולוציה גבוהה יותר מאשר 1080p, למרות כי רוב המכשירים המגיעים ברזולוציות גבוהות יותר משאירים רזולוציה נמוכה כברירת מחדל כדי לחסוך בסוללה.

איכות המסך נפלאה, רואים בו נהדר והניגודיות טובה מאוד. גם בשימוש באור שמש יש שיפור קל בבהירות. יש מספר מצבי תאורה כמו מצב לילה ופרופילים שונים להגדרות הצבע, למי שמעוניין לשנות. אנחנו השתמשנו בהגדרות הסטנדרטיות שהגיעו עם המערכת.

כמוזכר לעיל, חיישן טביעות אצבע מוטמע כעת מתחת למסך. זה אולי אחד הבונוסים הגדולים ביותר שמציע ה-6T לעומת קודמו. חיישן זה מספק פתרון קל ונוח לפתיחת המכשיר מנעילה, והתבנית שלו מוצגת מיד בהרמת הטלפון או בלחיצה על כפתור ההפעלה. החיישן פועל מהר ומגיב טוב, אך לא באיכויות של החיישן הפיזי ששולב בדור הקודם. זו הסיבה שלאורך המבחנים העדפנו להשתמש במנגנון זיהוי הפנים, אשר פועל באופן מפתיע מהר מאוד, ולמרות שזו אפשרות מעט פחות מאובטחת היא אולי עדיפה.

אבל יש גם בעיה מסוימת בהקשר של החיישן. הוא ממוקם נמוך, ולא במקום הטבעי לעת שאוחזים בטלפון ביד. חבל שבהיבט הזה לא למדו מוואווי (Huawei) שב-Mate 20 Pro מיקמה את החיישן במרכז, בדיוק היכן שצריך.

וידאו: ביקורת מלאה OnePlus 6T

הביצועים והחומרה שמאחור

זה החלק המהנה ביותר במכשירים של וואן פלוס: לא צריך לחשוב פעמיים בכל הקשור לביצועים, וכנראה שלא תופתעו כשנאמר כי OnePlus 6T עובד מהר וזריז כמובטח. לא רק שזה לא מפתיע, למעשה ההיבט של הביצועים הפך לסוג של שם נרדף לחברה שמחפשת כל הזמן לשבור את המחסום. ב-OnePlus 6T הביצועים מבוססים על היכולת של ערכת השבבים Snapdragon 845 של קוואלקום (Qualcomm) המשלבת 8 ליבות מבוססות ליבת Kyro 386 בתצורת 4+4 בתדר 2.8 ו-1.7 גיגה-הרץ בהתאמה, זאת לצד 6 או 8 גיגה-בייט זיכרון עבודה.

בנפח האחסון החברה הגדילה את הדגם הבסיסי ל-128 גיגה-בייט, זאת במקום 64 גיגה-בייט כפי שהיה עד כה, ומי שרוכש את הדגם עם זיכרון העבודה המוגדל מקבל 256 גיגה-בייט לאחסון. אין אפשרות להרחבת זיכרון, וזה עדיין חבל, אבל לא בטוח שעם נפחים כאלה כבר באמת צריך.

עד כמה OnePlus 6T מהיר? הוא השיג במבחן AnTuTu תוצאה של 296,306 נקודות. זה כ-30,000 נקודות יותר מאשר השגנו בסקירה על OnePlus 6 ולהזכירכם – הם חולקים את אותו השבב בדיוק. איך הוא עושה זאת? בזכות אופטימיזציה טובה יותר של מערכת ההפעלה. מצד שני, במבחן GeekBench אין הבדלים גדולים מידי כאשר הוא קיבל במהחן הליבה היחידה תוצאה של 2,430 ו-9,047 נקודות במבחן ריבוי הליבות, שאלו כמעט אותן התוצאות כמו של OnePlus 6.

כך או כך, המספרים כבר לא ממש משנים יותר מידי למשתמש הממוצע וחייבים להודות שמערכת OxygenOS עובדת מהר וחלק, כפי שעבדה גם בדור הקודם. קשה לשים לב, להבדלים ואנחנו בספק אם מישהו יוכל לומר אחרת.

שיפור נוסף בחומרה של OnePlus 6T הוא הסוללה. זו קפצה מ-3,300 ל-3,700 מילי-אמפר/שעה. זו אמנם תוספת של כ-13%, אבל בפועל וואן פלוס הצליחה למתוח את זמן הסוללה בכ-20% נוספים. היא עושה זאת בעזרת ניהול טוב יותר של היישומים העובדים ברקע, כמו גם שיפור קל בצריכת החשמל של המסך. צריך לזכור כי המערכת בסיסית מאוד, ואין עליה ממשק כבד או אלמנטים גראפיים רבים כך שהיא צורכת את המינימום – וזה כנראה גם אחד היתרונות שלה, כי אין אפליקציות צד ג' שגונבות זמן מעבד בלי ידיעת המשתמש.

מבחינת מספרים, OnePlus 6T הצליח לספק 13 שעות ו-59 דקות עבודה ביישום PC Mark, הבוחן את זמן העבודה נטו של המכשיר כשהמסך פועל ברציפות. זה כשעתיים יותר מאשר שקיבלנו באותו מבחן עם OnePlus 6. הדבר בעיקר מעיד כי אפשר לבלות איתו בקלות יום שלם של עבודה אינטנסיבית. בשימוש רגוע יותר הצלחנו גם להגיע לכמעט שני ימי שימוש.

המטען המהיר, ה-Dash Charge, הוא ללא ספק מיצג לאחד ההישגים הטכנולוגיים היותר מרשימים של וואן פלוס. הוא הצליח להטעין 50% סוללה בתוך חצי שעה, ואם ממש ממהרים בדקות הראשונות הוא מצליח להטעין בקצב של 2% לדקה. טעינה מלאה לוקחת כשעה וארבעים.

מצלמה טובה, לא מושלמת

מערך הצילום הכפול של OnePlus 6T לא השתנה בהשוואה לקודמו. הוא משתמש באותם חיישנים של 16 מגה-פיקסל כחיישן ראשי ו-20 מגה-פיקסל כמערך העזר. שניהם עם מפתח צמצם של f/1.7, כשבמצלמה בראשית יש גם מייצב תמונה אופטי (OIS) למניעת טשטוש בתמונות.

המצלמה האחורית של OnePlus 6T

השינוי שנעשה לדברי החברה הוא ברמת התוכנה – בין אם זה זיהוי אובייקטים טוב יותר, ובין אם בשיפור מצב הלילה לצילום בתאורה נמוכה. כדי למנוע את השימוש המוגבר בהחלקת התמונה ואיבוד החדות, המצלמה, בהתאם למצב התאורה, מבצעת צילום של מספר תמונות ומאחדת אותן יחדיו. עם זאת בתנאי תאורה קשים למצלמה לוקח זמן לא קצר כדי לעבד את התמונה לאחר הצילום.

באור יום איכות התמונה טובה מאוד, החדות גבוהה והצבעים עשירים. השימוש בעדשה המשנית מקנה בעיקר את אפקט הטשטוש שנעשה טוב, אבל גם את היכולת לזום אופטי x2 מבלי לפגוע באיכות התמונה.

מצלמת הסלפי היא בגודל 16 מגה-פיקסל, והיא טובה כל עוד לא משתמשים במצב דיוקן. מצב זה נועד לנסות ליצור עומק ולטשטש את הרקע, וכן להחיל אפקט החלקה שלא ממש מטיב עם אובייקט הצילום. טוב עשתה החברה שהיא מאפשרת לקבוע את רמת האפקט תוך כדי הצילום.

קשה לומר שראינו שינויים גדולים ביכולות הצילום של OnePlus 6T. כן מצב הלילה משפר את חדות התמונה והאור, אבל עדיין לחברה יש עוד עבודה רבה אם היא רוצה להיות בשורה אחת בתחום עם היצרניות הגדולות.

OnePlus 6T

אנדרואיד הכי קרוב לנקי

OnePlus 6T רץ על מערכת ההפעלה אנדרואיד 9.0 (Pie) שמעליה ממשק OxygenOS בגרסתו האחרונה. למי שלא מכיר נציין לזכותה של וואן פלוס כי היא שומרת על ממשק קרוב לזה של מכשירי ה-Pixel, כלומר נקי כמעט מתוספות כשאפשר לספור את היישומים המותקנים על יד אחת.

וואן פלוס השקיעה מחשבה על העבודה עם מסך גדול ו-OxygenOS נותנת כמה פתרונות שהרבה יצרניות כלל לא שמים להם לב. לדוגמה, כדי לפתוח את שורת ההתראות לא צריך להגיע עם האצבע עד למעלה ומספיק למשוך מטה במסך הבית כדי שזו תוצג. תיקייה עם קיצורים לא תוצג במרכז המסך אלא דווקא בחלק התחתון, שוב כדי להקל על המשתמש להגיע עם האצבע לקיצור הרצוי. כמובן, האפשרות להקשה כפולה על המסך לפתיחה עדיין קיימת כאן ואם תשאלו אותנו זו אחת התכונות החביבות והשימושיות ביותר.

השימוש במחוות רחב ביותר במערכת. כך לדוגמה מענה לשיחה מתבצע אוטומטית בעת קרבת הטלפון לאוזן, או ציור על המסך בזמן שהוא כבוי להפעלת יישום מסוים, כדגומת המצלמה, או צילום מסך בהחלקת שלוש אצבעות מלמעלה למטה. מלבד זאת אפשר להסתיר את מקשי הניווט התחתונים או לקבוע כי לחיצה ארוכה תבצע פעולה מסוימת, זאת פרט לפתיחת המסייעת של גוגל (Google). בכלל יש המון התאמות לממשק המשתמש שקשה לפרט את כולן ובהחלט ניכר כי וואן פלוס הצליחה להביא רמת תוכנה גבוהה במיוחד, זאת אחרי כמה בעיות שהיו לה בתחילת הדרך.

המגרעת של OnePlus 6T

ומה חסר?

החומרה של OnePlus 6T בהחלט משובחת והחברה הוסיפה לא מעט יכולות שונות. אבל מה שחסר לנו היא יציאת האוזניות. לאו דווקא בגלל הצורך האמיתי, אלא יותר בעניין הסמלי שאותו החיבור מייצג. כזכור, החברה התגאתה מאוד בעובדה כי אצלה יש יציאת אוזניות ולאחרות אין. היא אף לעגה על אפל בציוץ שבו הראתה את המשותף לכל מכשיריה.

במקום יציאת האוזניות החסרה, החברה בחרה לשים גריל נוסף של רמקול שלא ממש קיים, כי האודיו הבוקע ממנו הוא עדיין במונו. לדברי החברה, הסיבה להסרת החיבור הוא בשל הגדלת הסוללה וחיישן טביעות האצבע מתחת למסך. כך או כך, המשתמשים שיירצו לחבר אוזניות, יאלצו לעשות זאת דרך חיבור USB-C או להשתמש במתאם ל-3.5 מ"מ המצורף לערכה. אנחנו יכולים להמר כי בהמשך וואן פלוס, כמו אפל, תעלים בהמשך גם את המתאם הזה. חבל.

מלבד זאת, אין יכולת טעינה אלחוטית או חסינות למים ואבק, לפחות לא באופן רשמי. לא נאמר כי זה דבר חשוב מאוד שיהיה בטלפון, אבל כן זה נחשב לסטנדרט כיום במכשירי הדגל המובילים.

השורה התחתונה

OnePlus 6T מביא לשולחן חבילה מוכרת היטב. שלמו קצת פחות וקבלו חומרה חזקה ומודרנית, גימור איכותי ובלי גימיקים. הוא מביא מסך מצוין ואיכותי עם מסגרת דקיקה ומגרעת חביבה שהופכת את החיסרון ליתרון עיצובי. מערכת הפעלה ממוקצעת היטב עם לא מעט התאמות אישיות ויש גם תוספות שכיף לקבל כמו חיישן טביעות האצבע מתחת למסך והסוללה המשופרת.

כן יש עוד לאן להשתפר במיוחד בתחום הצילום, אבל, הכל שאלה של מה בדיוק מחפשים מטלפון חדש, זאת ביחס ישיר למחירו. אז אם כבר המחיר, זה כמובן אחד הדברים המלווים את החברה לאורך כל שנותיה. מחירו בישראל דרך היבואנית סל-נאו הוא 2,899 שקלים. כמאה שקלים יקר יותר ממחירו של הדגם הקודם.

וידאו: פתיחת קופסה ל-OnePlus 6T

OnePlus 6T

באוקטובר 2018 חשפה וואן-פלוס את מכשיר הדגל החדש OnePlus 6T שמגיע כחצי שנה מהדור הקודם. הדגם התשיעי מצויד במסך 6.41 אינץ' ולו מגרעת קטנה והוא ביחס היבט של 19.5:9 וברזולוציית 1080p וחיישן טביעת אצבע מוטמע בתוכו, הוא רץ על שבב Snapdragon 845 ומציע זיכרון עבודה (RAM) שנע בין 6 ל-8 ג'יגה-בייט וזיכרון אחסון שנע בין 128 ל-256 ג'יגה-בייט בהתאמה. בגבו מערך צילום כפול ברזולוציית 16+20 מגה-פיקסל וחיישן 16 מגה-פיקסל מקדימה. הסוללה בקיבולת 3,700mAh והוא מריץ את גרסת אנדרואיד 9.0 עם ממשק OxygenOS

למפרט המלא | Spex.co.il - השוואות מכשירים בקליק

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.