קשה לנו לחשוב על תחום בו שאומי (Xiaomi) לא עוסקת כיום. על מוצרי הבית החכם שלה, אלה שמנסים להפוך את חיינו לנוחים וקלים יותר, כבר כתבנו כאן לא פעם. אבל החברה מכוונת גם גבוה, או נמוך אם תרצו, אל מוצרי החשמל הביתיים, אולי התחום הכי רדום בשנים האחרונות בהיבט הטכנולוגי. כך, לדוגמה, היא מציעה קומקום חכם, Mi Electric Kettle, ולקחנו אותו לבדיקה.

משתלב במטבח

Mi Electric Kettle אינו נראה שונה בהרבה מקומקומים אחרים, אם כי הוא מציע רמת גימור גבוהה ואיכותית. הוא מחופה בפלסטיק קשיח בצבע לבן המבודד חום, כאשר בחלק העליון יש פס מתכתי מבריק העוטף אותו ומקנה לו מראה יוקרתי. לטעמנו, הוא נראה מצוין והעיצוב הסולידי מאפשר לו להשתלב בכל מטבח.

וידאו: מה זה קומקום חכם?

בניגוד לחיפוי החיצוני, החלק הפנימי של הקומקום מיוצר מפלדת-אל חלד כפולה ואיכותית. הדבר נועד לשפר את בידוד החום כדי לשמור על חום המים גם זמן רב יחסית אחרי שרתחו.

בחלק התחתון יש חיבור לבסיס הקומקום, המאפשר שליפה מהירה בעת המזיגה ולקומקום וען כדי לסובב אותו ב-360 מעלות. בבסיס ממוקם כבל החשמל שאותו ניתן לקצר או להאריך בהתאם לצורך. מכיוון שהדגם שאנחנו סקרנו הגיע מסין, השתמשנו במתאם חשמלי לחיבור לשקע.

תכולת המים של Mi Electric Kettle היא עד 1.5 ליטרים, כאשר המינימום הנדרש הוא 500 מילי-ליטר. פתיחת המכסה מתבצעת בלחיצה על הכפתור הממוקם בחלק העליון של הידית והמכסה נפתח בשתי דרגות, עד לפתיחה כמעט מלאה בזווית של 80 מעלות.

קרא עוד:  סקירה: +Synology DiskStation DS918 - כונן רשת מתקדם לבית ולמשרד

רתיחה מלאה של מיכל מלא מתבצעת מהר יחסית ומשכת כ-5 דקות, כאשר כפתור החימום הנוסף מאפשר להפוך את הקומקום למיחם מים חמים השומר על טמפרטורה שנקבעה מראש למשך 12 שעות לכל היותר.

אל תסתכל בקנקן

עד כאן תיארנו מבנה של קומקום סטנדרטי, אבל ההבדל הגדול הוא בחיבור לאפליקציה בטלפון. לפני הכל, נציין כי את Mi Electric Kettle מוכן לשימוש מבלי צורך כלל להפעיל את האפליקציה, כך חימום המים מתבצע בלחיצה על כפתור ההפעלה הממוקם בידית וישנו כפתור נוסף לחימום קבוע כמיחם.

Mi Electric Kettle מתחבר לטלפון בקישוריות בלוטות' מה שאומר שחייבים להיות סמוך אליו כדי לשלוט באפשרויות השונות שלו, וזה מעט חסרון מול שימוש ב-WiFi. מצד שני, זה אולי נחשב ליותר בטיחותי, וזה מונע מבני הבית לשלוט בקומקום מחוץ לבית.

האפליקציה Mi Home באנגלית זיהתה את הקומקום מהר יחסית. היא דרשה ללחוץ במשך שלוש שניות על שני הכפתורים יחד כדי לבצע את הצימוד הראשוני. מיד לאחר שהקומקום צורף לרשימת המוצרים באפליקציה, נדרשנו לבצע עדכון תוכנה לקומקום שהסתיים לאחר כשתי דקות.

האפשרות העיקרית שהאפליקציה מציעה היא לקבוע את הטמפרטורה הרצויה לחימום המים בלחיצה על כפתור החימום הנוסף. במקום לחמם ולתת למים להתקרר, כפי שרבים עושים, ניתן להגדיר לדוגמה טמפרטורה של 70 מעלות לשתיית תה, או 50 מעלות לשימוש בהפשרה של מזון.

קרא עוד:  ירידת מחיר: Redmi 7A של שאומי בפחות מ-75 דולרים

החיישן הקיים בתחתית הקומקום מאפשר לצפות בטמפרטורה הנוכחית בזמן אמת דרך האפליקציה. עם זאת, לא ניתן לבצע הפעלה מרחוק, אלא רק בלחיצה פיזית על כפתור ההפעלה בקומקום. אנחנו חושבים שזה נכון ובטיחותי יותר.

מלבד זאת, ניתן להגדיר טווח זמן שבו הקומקום ימשיך וישמור על המים חמים, עד 12 שעות. פונקציה זו שימושית במיוחד כאשר מעוניינים להשאיר מים חמים בזמן שמכינים שתייה חמה לאורחים, או לדוגמה כאשר מעוניינים במים חמים זמינים במהלך הלילה – לדוגמה, כדי להכין אוכל לתינוק.

השורה התחתונה

Mi Electric Kettle הוא קומקום מעוצב ומאוד איכותי, גם בלי המאפיינים החכמים שלו. האפליקציה דורשת שיפור, ללא ספק, שכן האפשרויות בה מועטות יחסית. היינו רוצים לראות קישוריות WiFi, לפחות עם אפשרויות מוגבלות כמו גם הפעלה מרחוק.

המחיר לא זול לקומקום, אבל כן אם מתחשבים באפשרויות החכמות שלו: מחירו של  הקומקום כ-60 דולרים, שהם כ-220 שקלים. מי שמוכן להסתפק בדגם ללא האפשרויות החכמות, יוכל לרכוש אותו תמורת 35 דולרים, שהם כ-130 שקלים. יש צורך במתאם חשמלי.