החנויות הסיניות כבר מציעות למכירה את Mi 9 Lite של שאומי (Xiaomi) למרות שהמכשיר המסוים הזה טרם הוכרז באופן רשמי בידי החברה – מה שאמור לקרות לפי ההערכות מחר זאת בקרוב. בגיקביינג (Geekbuying) לדוגמה הוא מוצע במכירה מוקדמת במחיר של כ-1,210 שקלים.

Mi 9 Lite הוא למעשה Mi CC9 בלבוש חדש, כמעט בדיוק כמו שהאח הקטן Mi CC9e הפך ל-Mi A3 – רק שבמקרה הזה הוא גם הפך למכשיר המבוסס על Android One ולא על MIUI 10. השינוי היחיד שצפוי, ועוד לא בטוח, הוא החלפת מצלמת הרוחב מבין השלוש מסביב בחיישן בגודל 13 מגה-פיקסל במקום 8 מגה-פיקסל. המצלמה הראשית תישאר אותו דבר, עם חיישן 48 מגה-פיקסל, כמו גם מצלמת העומק עם חיישן 2 מגה-פיקסל.

מדובר במהלך בו משתמשת שאומי לא אחת, ולא רק שאומי, כדי לבדל את המותגים השונים שלה בין השווקים או כדי להרחיב את השוק עבור טלפון מסוים אותו התכוונה בתחילה לייעד רק לשוק מסוים – בדרך כלל ההודי/סיני.

כך ש-Mi 9 Lite מציע למעשה תצורה זהה לחלוטין לזו של Mi CC9: מסך Super AMOLED בגודל 6.39 אינץ' ברזולוציית +FHD עם הגנה של Gorilla Glass 5, מערכת על שבב Snapdragon 710, זיכרון 6/64 או 6/128 גיגה-בייט, סוללת 4,030 מילי-אמפר/שעה עם טעינה בהספק של 18 וואט וכמובן אנדרואיד 9 שמעליה MIUI 10. חיישן טביעות האצבע מתחת למסך.