עדיין אין אישור לכך מגורמים רשמיים, אבל כנראה ששאומי (Xiaomi) תוסיף בחודשים הקרובים את הצאצא הרביעי למשפחת הטאבלטים שלה. Mi Pad 4, לפי הדיווחים, כבר נמצא בעבודה, והוא לפי הידוע הולך להיות עוצמתי יחסית – לפחות בהשוואה לרוב הטאבלטים שמגיעים כיום מהשוק הסיני.

Snapdragon 660, המערכת על שבב המובילה כיום של קוואלקום (Qualcomm) לשוק הביניים, אמורה להיות המערכת על שבב שתניע את הטאבלט החדש. שלא כמו שני הטאבלטים הקודמים בסדרה שהציעו יחס היבט של 4:3 עם מסך בגודל 9.7 אינץ', הטאבלט החדש אמור להתיישר עם מגמת השוק ולהציע מסך ביחס היבט של 18:9, כשיש לקוות שזה אומר שכמו בשוק הטלפונים זה יבוא על חשבון שוליים צרים ולא יוביל למכשיר גדול יותר באופן פיזי.

השימוש במערכת על שבב הזו יביא איתו גם את Adreno 512, השבב הגרפי המשולב במערכת, וכן את המודם Snapdragon X12 שתומך בהעברת נתוני WiFi בקצב של כ-600 מגה-ביט/לשנייה. בנוסף הסוללה, שנפח העבודה שלה אמור להיות 6,000 מילי-אמפר/שעה, אמורה לתמוך בטעינה מהירה בתקן Quick Charge 4.0.

הטאלבט, לפי הידוע, אמור להגיע עם מצלמת OV13855 של אומניוויז'ן (OmniVision) מאחור שמצוידת בחיישן 13 מגה-פיקסל עם מפתח f/2.0, כשמקדימה המצלמה תהיה S5K5E8 של סמסונג (Samsung) לה חיישן בגודל 5 מגה-פיקסל עם מפתח זהה.

Mi Pad 3, הטאבלט הקודם של שאומי שהגיע לשוק לפני כשנה, זכה להערכה רבה ונחשב לטאבלט מדיה מוצלח מאוד. מעניין יהיה לראות אם גם עם Mi Pad 4 תצליח שאומי להפתיע, וכן מה יהיו הפרטים המלאים של הטאבלט.

קרא עוד:  ממש לשוק הכניסה: המילטון השיקה את Redmi 7A בישראל

עדכון: הושק וזמין למכירה ה- החל מ-240 דולרים.