המתכנת פליקס ריסברג (Felix Rieseberg) מצוות הפיתוח של תוכנת השיחות העסקית סלאק (Slack) החליט להקדיש חלק ניכר מזמנו הפנוי לצורך יצירת סימולטור כמעט מושלם של מערכת ההפעלה הנוסטלגית Windows 95, הניתן להתקנה בכל מערכת מחשב מודרנית המבוססת על חלונות 7 עד 10, לינוקס ואפילו macOS. כעת התוצאה הסופית מוכנה, וניתן להתקין אותה בחינם דרך עמוד ה-GitHub של פליקס, ללא צורך בידע טכני יוצא דופן.

הסימולטור משחזר את חווית השימוש בחלונות 95, לרבות מראה התפריטים, כפתור התחל (Start) המקורי, ותוכנות כדוגמת הצייר (Paint), מעבד התמלילים Wordpad, חייגן הטלפון ואפילו המשחק שולה המוקשים (Minesweeper). תוכנה אחת שעדיין לא פועלת כהלכה היא הגרסה המקורית של דפדפן אינטרנט אקספלורר (Internet Explorer), אך תקלה זו צפויה להיפתר בהמשך.

screen shot 2018-08-23 at 7 43 21 am

נפח הקבצים של הסימולטור כולו עומד על 129 מגה-בייט, ומערכת ההפעלה הקלאסית שבעבר נחשבה תובענית למדי מבחינת משאבי מערכת, מסוגלת לרוץ כעת ברקע וכמעט מבלי לפגוע בביצועיהן של תוכנות אחרות הפועלות במקביל. קוד המקור של הסימולטור זמין למפתחים אחרים המעוניינים להכניס בו שינויים ושיפורים, או ללמוד באמצעותו כיצד ניתן לבנות סימולטורים דומים למערכות הפעלה אחרות.