תשכחו מעלייה ישירה לשולחן העבודה בחלונות 8

חלונות 8 (Windows 8) שוחררה ממש בימים האחרונים ליצרניות המחשבים השונות שמורות להיות מוכנות עם מחשבים ניידים ונייחים חדשים עם ההשקה הרשמית של מיקרוסופט (Microsoft), ב-26 באוקטובר. בינתיים הספיקו כמה עותקים סופיים של מערכת ההפעלה החדשה לדלוף לרשת, כולל גרסת ה-Enterprise.

הגרסאות הסופיות מראות שהחלטה הסופית של מיקרוסופט היא לא לאפשר למשתמשי חלונות 8 במצב בו מגיעים ישירות לשולחן העבודה הישן והמוכר. בכל מצב האתחול יוביל את המשתמשים ל-"ממשק המשתמש בסגנון חלונות 8" המשובץ.

האפשרות להפעיל את המחשב עם עלייה ישירה לממשק שולחן העבודה התבטלה כבר בעדכון גרסת העבודה הפתוחה האחרונה, בה ניתן היה ליצור קיצור דרך המעביר את המשתמש לממשק שולחן העבודה בצורה מיידית לאחר הכניסה למערכת.

ככל הנראה, מיקרוסופט בחרה בממשק החדש עבור עליית המערכת כדי לספק הפעלה מהירה יותר של חלונות, במיוחד במחשבים חלשים, אך מניעת אפשרות הבחירה מהמשתמש נראית לנו מוזר, ובמיוחד בגרסת ה-Enterprise העסקית. כמו כן צרך לזכור שכיום חלק גדול מהמחשבים המודרניים, ובמיוחד מחשבי האולטרה-בוק, טוענים את מערכת ההפעלה בצורה מהירה הודות לכונני ה-SSD שמשובצים בהם.

ואולי זה עניין של השקפה? בתדרוכים לקראת ההשקה הרשמית, כשאנשי מיקרוסופט נדרשים להתייחס לנושא של שולחן העבודה הקלאסי, הם פשוט לוחצים על הכפתור המתאים בממשק המשבצות החדש ואומרים: "הנה. הוא כאן. במרחק נגיעה. אבל צריך להבין שזהו עוד יישום כמו יישומים אחרים בחלונות 8".