מיקרוסופט (Microsoft) מביאה את עדכון יומולדת (Anniversary Update) לחלונות 10 (Windows 10) גם עבור טלפונים ניידים. העדכון לא יהיה נרחב כל-כך כמו בזה שנועד למחשבים הנייחים, אך הוא כולל כמה שיפורים נחמדים בעיקר ברמת ממשק המשתמש, מלבד שיפורי אבטחה ותיקון באגים.

כך העדכון מוסיף קיצורי דרך למצלמה ופקדי שליטה במדיה ממסך הנעילה. אפליקציית Skype משופרת ואוניברסלית לחלונות. כעת היצרניות יוכלו לשלב סורקי טביעות אצבע למכשיר המריץ את Windows 10 Mobile ונוספו גם מגוון רחב של אימוג'י (emoji) חדשים. ואפשרות רכישה מהירה יותר באמצעות Microsoft Wallet.

על פי מיקרוסופט, זמינות העדכון תלויה ביצרן המכשיר, הדגם, המדינה או האזור. כך שהיא משחררת אותו בהדרגה בהתאם למפעיל הסלולרי או ספק השירות וזה ייקח מעט זמן. כך שייתכנו עיקובים בהגעת העדכון למכשירים שונים, אולם היא לעת עתה, לא פרסמה את רשימת המכשירים הנתמכים וכפי הנראה כל הדגמים המריצים את Windows 10 כיום יתעדכנו לגרסה החדשה. ניתן לבדוק את הזמינות עבור המכשיר שלכם בכמה לחיצות. לכו להגדרות (Settings), עדכונים ואבטחה (Update & security), עדכון טלפון (Phone update), ואז בדוק לעדכונים (Check for updates).

בתחילת החודש שוחרר עדכון יומולדת נרחב עבור מחשבים נייחים והוא כלל פיצ'רים רבים יותר, ביניהם Windows Ink המאפשר איור ושרבוט חופשי על גבי מסמכים ומזכרים. דפדפן Edge שהחל לתמוך בתוספים, הוספה של פקודות לינוקס ואלמנטים של אבטחה עם אפשרות לתזמון סריקות ב-Windows Defender.

קרא עוד:  מיקרוסופט תערוך אירוע Surface בחודש הבא, תחזור לשוק הטלפונים?

משתמשי Windows 10 Mobile בהחלט אינם רבים ביחס לאנדרואיד ו-iOS, ועם שחרור העדכון נראה שהחברה עדיין מנסה להשאיר על כנו את חזון הפלטפורמה המאוחדת.

וידאו: כל החידושים של עדכון השנה ב-Windows 10 Mobile