העדכון השנתי הגדול עבור Windows 10, שזכה לשם Anniversary Update כבר כאן. מבחינת מיקרוסופט (Microsoft) זהו העדכון הנרחב ביותר מאז הושקה מערכת ההפעלה ב-2015. משתמשי Windows 10 יתחילו לקבל אותו החל מהיום.

העדכון כולל כמה חידושים, כמה מהם חשובים יותר מאחרים. אחד מהם הוא Windows Ink, שמאפשר כתיבה במצב עט חופשי, עם אבזרי חומרה תואמים, וכך לכתוב או לאייר על גבי מזכרים המוצמדים לשולחן העבודה. ה-'דיו' מחובר לאפליקציות השונות, כולל דפדפן Edge וחבילת האופיס (Office).

תפריט 'התחל' קיבל עדכון עיצוב. חלק מהעדכו הוא הוספת תפריט המאפשר גישה מהירה לחשבון המשתמש, להעדפות ועוד. על פי מיקרוסופט הם רוצים לתת יותר ביטוי לאפליקציות כפלטפורמה מרכזית, וזה גם מקבל ביטוי בתפריט עצמו.

Edge, דפדפן ברירת המחדל של Windows 10, קיבל כמה שיפורים קלים, ועדכון אחד גדול שהוא תמיכה בתוספים. כרגע כבר ישנם כמה תוספים פופולריים זמינים בחנות, והם ניתנים להורדה בלחיצת עכבר כמו באפליקציות אחרות בסביבת מערכת ההפעלה. ניתן למצוא שם תוספים כמו מנהל סיסמאות, חוסם פרסומות וכמה כלים קטנים נוספים.

בהיבט האבטחתי שיפרה מיקרוסופט במשהו את Windows Defender, ועתה ניתן להגדיר גם סריקה מתוזמנת. בנוסף, Windows Hello אמור להיכנס לפעולה ולאפשר אבטחת מכשירים באמצעות מגע וסריקת מבט.