מייד לאחר ההכרזה הרשמית על גרסה 9 החדשה של אנדרואיד התחיל המרוץ הלא רשמי הקבוע – מתי משתמשי הטלפונים של החברות השונות יתחילו לטעום בעצמם מהפאי? האם איזושהי חברה אפילו תקדים את ההכרזה הרשמית על מכשירי ה-Pixel החדשים של גוגל (Google) ו/או את ה-Essential Phone?

הסיבה לשאלה היא שלפי דיווחים סוני (Sony) מתכוונת לשחרר עדכון מהיר עבור משתמשיה עוד לפני סוף ספטמבר הקרוב, כשבוע לפני ההכרזה הרשמית על מכשירי ה-Pixel 3. המכשירים שאמורים לקבל את העדכון הזה באופן כמעט מיידי הם אלה ששייכים לסדרת ה-XZ המובילה של החברה: XZ2 ,XZ2 Compact ,XZ2 Premium וגם מכשירי הדור הקודם XZ1 ,XZ1 Compact וגם גרסת ה-Premium של XZ. האם באמת סוני תפתיע את כולם?

בוואווי (Huawei) גם כן מספרים שהחברה בוחנת את השתלבות של אנדרואיד 9 במכשירי החברה, אבל במקרה הזה צפויה עבודה קצת קשה יותר בגלל הממשק היחסית מסיבי של החברה, EMUI. בכל מקרה חמשת המכשירים הראשונים שאמורים לקבל את העדכון הם Mate 10 Pro ה-P20 ואחיו P20 Pro, וגם צמד מכשירי ה-Honor 10 וה-V10.

עוד חברה שצפויה לשחרר עדכון יחסית מהיר היא HTC, ולפי החברה זה יקרה בקרוב. שלושת מכשירי ה-U11, כולל ה-Plus וה-Life עם Android One, וכן +U12 אמורים ללמוד להכיר מוקדם למדי את פשטידת הפאי שגוגל בישלה.

עדכונים דומים יזרמו כנראה מעוד חברות בימים ובשבועות הקרובים, כמו בכל פעם שמגיעה גרסה חדשה של אנדרואיד.