לא 'פיסטוק' או 'קרטיב' (Popsicle): אחרי שמועות רבות בחודשים האחרונים בנוגע לשמה של Android P, גוגל (Google) חשפה הערב כי היא תיקרא – Android Pie (אנדרואיד פאי).

הגרסה החדשה הושקה היום במהדורה הסופית בהחלט, זאת אחרי מספר שחרורי בטא למפתחים.  זו הייתה גם הפעם הראשונה בה גוגל שחררה גרסאות עבור מכשירים שלא מתוצרתה וכללה גם מכשירים תוצרת וואן פלוס (OnePlus), נוקיה (Nokia), שאומי (Xiaomi) ו-Essential.

מכשירי ה-Pixel הם הראשונים ליהנות מהגרסה הרשמית ואלה יקבלו את העדכון החל מהיום. לגבי שאר המכשירים שהשתתפו בבטא יקבלו אף הם את העדכון, אולם זה יגיע בהדרגה בהמשך ולא היום עם ה-Pixel.

לפי The Verge, גרסת האנדרואיד פאי (Pie) הנוכחית אינה כוללת את כל המאפיינים שהציגה גוגל באירוע המפתחים בתחילת השנה. חלקם יהיו זמינים בגרסת בטא נוספת עד אשר יושקו סופית בהמשך, ככל הנראה עם שחרור מכשירי ה-Pixel 3 החדשים.

עוד על החידושים של אנדרואיד פאי בכתבה ובאתר של גוגל.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.