יצרנית הכוננים והזיכרונות ווסטרן דיגיטל (Western Digital) הכריזה על שבבים ראשונים התומכים בתקן ה-JEDEC UFS 3.1 החדש, שהוכרז רק בחודש שעבר. מדובר בתקן אחסון לזיכרונות שאמור לספק לטלפונים חכמים קצב כתיבה וקריאה גבוה יותר, מה שיאפשר תמיכה בביצועים גבוהים והעברת נתונים התואמת את הדרישות המודרניות כיום.

הזיכרון החדש של ווסטרן דיגיטל מציע מהירות כתיבה סדרתית של עד 800 מגה-בייט/שנייה, זאת בהשוואה למהירות עבודה מרבית של 600 מגה-בייט/שנייה בתקן UFS 3.0 הנמצא כיום בשימוש בטלפונים מובילים. אמנם הוא אינו מנצל את המהירות המקסימלית שהתקן מאפשר, עד 2900 מגה-בייט/שנייה, אך עדיין מדובר בשיפור ניכר בביצועים.

בחברה אומרים כי iNAND MC EU521 תומך גם בשימוש בזיכרון המטמון של זיכרון ה-NAND, המיוצר בטכנולוגיית SLC, כדי לשפר עוד יותר את מהירות העברת הנתונים בתווך הפיזי, וכדי לייעל, לדוגמה, הורדת קבצים בנפחים גדולים, כמו סרטים באיכות של 4K/8K.

"טלפונים חכמים דורשים כיום יותר ביצועים ונפחים מכיוון שלעיתים קרובות הם משמשים כהתקן המחשוב העיקרי עבור כל דבר כמעט, החל מהזרמת וידאו, דרך השמעת מוזיקה, משחקים, צילום ועד תשלומים וניווט", אמר הויברט ורהובן, סגן נשיא בכיר ומנהל היחידה העסקית בתחום הרכב, המובייל ותחומים מתפתחים ב-Western Digital.

ווסטרן דיגיטל מייעדת את זיכרון ה-UFS 3.1 החדש שלה למכשירי דגל, או כאלה שהיצרניות מעוניינות לספק אחסון גבוה של לא פחות מ-128 או 256 גיגה-בייט זיכרון אחסון. טלפונים עם הזיכרונות החדשים לא צפויים להגיע לשוק לפני סוף השנה.